Tanzanya, Ankaralı Müteahhitleri Bekliyor - Ankara Sanayi Odası


Tanzanya, Ankaralı Müteahhitleri Bekliyor

    1 Nisan 2018

Tanzanya’nın Ankara Büyükelçisi Elizabeth Kiango Kiondu, yatırımcılarla görüşmek üzere Ankara’da bulunan ülkesinden bir heyetle Ankara Sanayi Odası’nı ziyaret ederek ASO üyesi müteahhitlerle bir araya geldi.

Tanzanya heyetinin ziyaretine Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve DEIK Türkiye-Tanzanya İş Konseyi Başkanı Aytaç Dinçer ev sahipliği yaptı. Ziyarette Ankara sanayisi hakkında genel bir bilgi veren Dinçer, “Tanzanya bizim çok sevdiğimiz ve ilişkililerimizi artırmak istediğimiz ülkelerden birisi. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sık sık yaptığı Tanzanya’ya ziyaretleri, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirdi. Bu ziyaretler ayrıca Tanzanya’ya verdiğimiz önemi gösteriyor. Türkiye’nin en büyük inşaat firmaları Ankara Sanayi Odası’nın üyesidir. Biz de ASO olarak bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek Tanzanya ile ticari ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Tanzanya’nın Ankara Büyükelçisi Elizabeth Kiango Kiondu ise ülkesinde inşaat sektöründe önemli fırsatlar bulunduğunu belirterek, Ankaralı inşaat firmalarını Tanzanya’da görmek istediklerini dile getirdi. Birçok sektörde Türk yatırımcılarla işbirliği yapabileceklerini söyleyen Büyükelçi Kiondu, “Özellikle Tanzanya’nın Ngorongoro eyaletinde yapılması planlanan müze inşaatı, turistik otel inşaatı, yol çalışması ve Ngorongoro Krateri teleferik yapımı konularında Ankaralı müteahhitler ile işbirliği yapmak istiyoruz” diyerek Ankaralı müteahhitleri ülkesine davet etti.