26.01.2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serpil POLAT ve İcra Komitesi Üyeleri, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin ÖZDEBİR’e makamında bir nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.
04.02.2015
AK Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Halide İncekara TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyleri ile Ankara Sanayi Odası’nda biraraya gelmiştir. Sn. İncekara, yeni dönem İcra Komitesi Başkan ve Üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileyerek, çalışmalarında her zaman yanlarında olacağını katkı ve destek vereceğini belirtmiştir.
27.02.2015
Ankara Sanayi Odası evsahipliğinde TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Devir Teslim Töreni ASO Zafer Çağlayan Meclis Toplantı Salonunda düzenlenmiştir. Toplantının açılış konuşmalarını yapan yeni dönem İcra Komitesi Başkanı Serpil Polat ve bir önceki dönem İcra Komitesi Başkanı Birten Gökyay’ın ardından ASO Yönetim Kurul Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik ile Turizm ve Devlet Eski Bakanı Güldal Akşit birer konuşma yapmışlardır. Konuşmacıların ardından Eski ve yeni İcra Komiteleri arasında Devir Teslim Töreni gerçekleşmiştir. Bir önceki İcra Komitesi Üylerine ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve yeni dönem İcra Komitesi Başkanı Serpil Polat tarafından Ankara Sanayi Odası tarafından isimlerine dikilen ağaç dikim sertifikası takdim edilmiştir. Aynı sertifikalardan daha sonra sırasıyla ATO Başkanı Salih Bezci’ye, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Çelik ile Turizm ve Devlet Eski Bakanı Güldal Akşit’e de takdim edilmiştir. Toplu fotoğraf çekiminin ardından Genel Kurul toplantısı son ermiştir.
11.03.2015
TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun katılımlarıyla, TOBB Kültür hizmeti olarak basımı gerçekleşen Kitab-ı Dedem Korkut’un tanıtım ve dağıtım toplantısına TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcıları Ayşegül Çakmak Genç, Gülder Başar, İcra Komitesi Üyesi Nuray Başar, Doğal Üyeler ASO Yönetim Kurulu Üyesi Üyesi Aytaç Muhittin Dinçer ve Genel Sekreter Yardımcısı Oya Görkmen ile birlikte KGK Üyeleri de iştirak etmişlerdir.
09-13.03.2015
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 8-20 Mart 2015 tarihleri arasında New York’da düzenlenen Birleşmiş Milletler Kadın Statüsü Toplantısının 8-13 Mart tarihleri arasındaki oturumlarına TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serpil Polat ile Başkan Yardımcısı Perihan Meral Çetin ve Kurul Üyesi Kadriye Esra Aygün, Odamızı temsilen iştirak etmişlerdir.
 • 8-13 Mart tarihleri arasında Ekibimizin iştirak ettikleri toplantılar aşağıda belirtilmiştir.
 • 8 Mart TÜRGV ve TURKEN Vakfı Programı: 8 Mart Dünya Kadınları Günü: Kadına Şiddet Eğitime Engeldir. Suriye Kamplarındaki Kız Çocuklarımıza Türkiye Olarak Desteklerimiz Paneli
 • 9 Mart 59. KSK Oturumu Açılışı:
 • 9 Mart Yan Etkinlik Türkiye Kadınların Ekonomik Fırsatlara Erişiminin Artırılması: Türkiye’deki Bütüncül ve Kanıta Dayalı Politika Geliştirmeye Doğru
 • 9 Mart Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen yan etkinlik (Toplumsal cinsiyet kalıp yargıları ve cinsiyetçilik-kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılığın temel sebepleri)
 • 10 Mart Sn. Müsteşarın üst düzey yuvarlak masa konuşması
 • 10 Mart KAGİDER tarafından düzenlenen yan etkinlik (Pekin +20 Kadınlar ve Ekonomi: Girişimcilik aracılığıyla kadınlar nasıl motive edilir ve güçlendirilir)
 • 11 Mart Sn. Müsteşarın Genel Tartışmalar hitabı
 • 12 Mart Avustralya Yan Etkinliği (Öncelik III: G20 Kadınların İşgücü Katılımı Taahhütü)
 • 12 Mart Yan Etkinlik Türkiye Olağanüstü Durumlarda Kadınlar ve Kız Çocukları: Türkiye’nin İnsani Müdahalesi
 • KAGİDER/TACCI Resepsiyonu
 • 13 Mart Sn. Müsteşarın Genel Tartışmalar hitabı
 • Yan Etkinlik: Kadınların Parlamentolara Eşit Katılımı İçin Gelecek Yüzyılı Beklemeyi Göze Alamayız!
07.04.2015
Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde Ressam Gülseren Sönmez’in, “Murakka Esma-Ül Hüsna” (Allah’ın Adları) konulu Ebru Sergisi, ASO Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR’in açılış konuşmaları ile açılmıştır.

Sergi açılışı, TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serpil Polat, Başkan Yardımcıları Meral Çetin, Belma Yılmazyiğit, Üyeler Ülkü Ayhan Özek ve Nilgün Yıldırım ile Rusya Federasyonu Büyükelçiliği 3. Katip Alexey KUIMOV ve çok sayıda sanatseverin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
19.03.2015
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serpil Polat ve beraberindeki Fon Komitesi Heyeti Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık’ı makamında ziyaret etmiştir. Ziyaret sırasında İcra Komitesi Başkanı Polat, komitenin yürüttüğü faaliyetler hakkında Genel Sekreter Arif Şayık’a bilgiler vermiştir. Ankaralı kadınların iş kurma konusundaki çalışmalarını takdirle karşıladığını belirten Genel Sekreter Arif Şayık, Ankara Kalkınma Ajansı’nın işleyişini anlatmıştır. TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi olarak Ankara’daki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesini hedeflediklerini ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmenin yanı sıra; Kadınlara kişisel gelişim yollarını öğreterek kariyer geliştirme fırsatları sunmak gibi görevlerinin olduğunu belirten Polat, bu faaliyetler kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı ile her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade etmiştir.
25-26.04.2015
TOBB Konya İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “İpek Yolu’nun Kadın Yolcuları” adlı uluslararası organizasyona TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serpil Polat iştirak etmiştir.

Bu organizasyon tarihi İpekyolu güzergahı üzerinde bulunan ülkelerdeki kadın girişimciler ile Türkiye’deki kadın girişimcileri, İpekyolu’nun önemli şehirlerinden biri olan ve Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmış Konya’da buluşturmuştur.

Sözkonusu organizasyon kapsamında ilk gün iki panel ve bir seminer, ikinci gün ise, ülkemizdeki kadın kooperatif ve derneklerinin ürünlerinin satıldığı bir sergi düzenlenmiştir.