TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Etkinlikler

16 Şubat
2016
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ankara Kalkınma Ajansı ve Suriye Dostluk Derneği işbirliğinde düzenlenen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Sema Ramazanoğlu ile Kalkınma Bakanı Sn. Cevdet Yılmaz’ın katılımları ile gerçekleştirilen “Kalkınmada Girişimci Kadınlar ve Sosyal Etkileşim Konferansı”na TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serpil Polat, Başkan Yardımcısı Meral Çetin, Üyeler Aydan Ufuktepe, Ümit Ataseven, Ülkü Ayhan Özek, Nilgün Yıldırım iştirak etmiştir.
12-21 Şubat
2016
Konya’da düzenlenen 5. Dünden Bugüne Geleneksel Türk El Sanatları Şölenine TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serpil Polat stand açarak katılmıştır. Şölenin açılışına ASO Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Muhittin Dinçer, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Meral Çetin ve Kurul Üyesi Ülkü Ayhan Özek de katılmıştır.
5 Şubat
2016
Ankara Ticaret Odasının her yıl geleneksel olarak düzenlediği 3. Ticaret Ataşeleri yemeğine TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serpil Polat iştirak etmiştir.
4 Şubat
2016
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serpil Polat Polatlı Ticaret Odası ve Ticaret Borsası Başkanlarını makamlarında ziyaret ederek, Polatlı Kadın Eğitim ve Dayanışma Derneği ile birlikte girişimci kadınlarla buluşmuştur.
21-23 Ocak
2016
Çukurova Kalkınma Ajansı ve Uluslararası Girişimcilik Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği Ekosistem Buluşması III toplantısına TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serpil Polat iştirak etmiştir. Toplantıda yerel ve bölgesel kalkınma hedefinde Türkiye genelindeki farklı kent ve bölgelerde girişimcilik ekosistemlerinin yapılandırılması için gerekli unsurlar, ekosistem aktörlerine düşen görevler, ülke içi ve dışındaki farklı kent, bölge ve ağlar arasındaki geliştirilebilecek işbirlikleri hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır.
16 Ocak
2016
Kayseri Ticaret Odası’nın Koordinatörlüğünü yaptığı Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu’nun evsahipliğinde düzenlenen ve başkanlığını Serpil Polat’ın yaptığı TOBB KGK İç Anadolu Bölgesi Toplantısı Kayseri’de düzenlenmiştir.
14 Ocak
2016
2016 yılında konuklu olarak düzenlemeye başladığımız “Perşembe Sohbetleri” toplantısına Kadın ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sevim Dinçer Cengiz iştirak ederek, katılımcı üyelerimize Rahim Ağzı Kanseri ve Rahim Ağzı Kanseri Aşıları hakkında bilgilendirme sunumu yapmıştır.
13 Ocak
2016
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras Başkanlığında İstanbul Sanayi Odası’nda düzenlenen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Toplantısına Serpil Polat iştirak etmiştir.
23 Aralık
2015
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulunun 2015 Yılı Olağan 2. İl Kurulu Kabinedeki iki Kadın Bakanın katılımıyla gerçekleşmiştir.

İl Kurulumuz; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Dr. Sema RAMAZANOĞLU ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatma Güldemet SARI, Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ, Ankara Milletvekili Sayın Julide SARIEROĞLU, Eski Bakanlardan TOBB KGK üst kurul üyesi Sayın Ayfer YILMAZ, TOBB Yönetim Başkan Yardımcısı Sayın Halim METE, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih BEZCİ, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Aytaç Muhittin DİNÇER, TOBB KGK İç Anadolu Bölgesi İl Başkanları, Kurul Üyeleri ve basın mensuplarının katılımlarıyla toplanmıştır.

Toplantının açılış konuşmalarından sonra iştirak eden Bakanlara ASO Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR ve İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT tarafından Ankara Sanayi Odası tarafından isimlerine dikilen ağaç dikim sertifikası takdim edilmiştir. Toplantının ikinci bölümünde ise, Girişimci, Yazar, Stratejist Sn.Kılıçhan KAYNAK tarafından “Sizin Girişiminiz Hangisi? Spagetti mi?, Lazanya mı?” isimli sunumu gerçekleştirilmiştir. Sunumda; Sn. Kılıçhan KAYNAK, Girişimci olma hikayesinden yola çıkarak, Spagetti’nin kaosu, Lazanya’nın ise ; ürün ve hizmetler, müşteri tabanı, yetkinlikler, nakit akışı, inovasyon, yönetişim, kurum kültürü, iletişim, iş süreçleri, girdiler, çıktılar, aktörler, kontroller, dışsallıklar, geribildirim, kritik sorunlar, yüzeysel eylemler, kaldıraç etkisi oluşturan eylemler gibi konu başlıkları ile neyin nasıl yapılacağının bilgisini vermiştir.
12 Aralık
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT, ASO Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Aytaç Muhittin DİNÇER ve İcra Komitesi Üyeleri ile birlikte yeni görevine başlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Fatma Güldemet SARI’ya nezaket ziyaretinde bulunulmuştur.
10 Aralık
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT, Ankara Ticaret Odası tarafından organize edilen “Marka Festivali-İlham veren isimler, marka fikirler” e, İcra Komitesi Üyeleri ile birlikte iştirak etmiştir.
6 Aralık
2015
Türkiye’nin Patronları Dergisi organizasyonunda düzenlenen, Onur konuğunun İstanbul’un Eski Valisi Sn. Hüseyin Avni MUTLU’nun olduğu panele TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT, “Türkiye’nin Patronları Ve Akademisyenler Sevgi Ve Barış İçin Bir Araya Geliyorlar” konulu panele konuşmacı olarak iştirak etmiştir.
5 Aralık
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı ve İç Anadolu Bölge Başkanı Sn. Serpil POLAT, Nevşehir KGK Başkanı Gülper GÜNDÜZ YASSI ile birlikte Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Ekrem GÖK’ü makamında ziyaret etmiştir.
1 Aralık
2015
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi son İcra Komitesi Toplantısı yapılarak, Genel Kurul programı hakkında detaylı çalışma yapılmıştır.
29 Kasım
2015
Uluslararası İş Geliştirme Komitesi Sn. Ayşegül ÇAKMAK GENÇ Bilkapen firmasında toplanmıştır. Bu toplantı sonucunda; ASO’nun yürüttüğü projelerden olan Avrupa İşletmeler Ağı projesi hakkında kurul üyelerinin mail yoluyla bilgilendirilmesi, gerekli formların gönderilmesi gerektiği, Kalkınma Ajansından kurul üyelerimize yönelik Dış Ticaret Eğitimi alınmasına, KOSGEB Müdürlükleri ile görüşülerek, yurtdışındaki girişimcilik fuarlarına katılım konusunda destek istenmesine, İhracatçılar Birliği’nin Dış Ticaret Eğitimleri hakkında kurul üyelerimize bilgilendirme yapılmasına, Birleşik Arap Emirlikleri (UAE), Katar, İngiltere (UK) Ticari Ataşelerinin ziyaret edilmesi için randevu talep edilmesi hususlarında kararlar alınmıştır.
25 Kasım
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT, KOSGEB’in başarılı işletmelerin ve girişimcilerin ödüllendirilmesi amacıyla düzenlediği “4. KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” yarışmasında jüri üyesi olarak görev almıştır. En az 5 mali yıl önce kurulan, son 3 mali yıl içinde istikrarlı büyüme sağlayan, yüksek pazar payına sahip, kurumsallaşmış, marka tanınırlığı yüksek, sosyal sorumluluk projelerinde yer alan, ihracat, verimlilik ve istihdamla katma değer oluşturan adaylar arasından seçilmiştir. İnovatif KOBİ Ödülü, İşbirliği Güç Birliği Yapan KOBİ Ödülü, İhracatçı KOBİ Ödülü ile Çevre Dostu KOBİ Ödülü kategorilerinin yanı sıra yılın Başarılı Girişimci Ödüllerinde ise Genç Girişimci Ödülü, Kadın Girişimci Ödülü, Küresel Doğan Girişimci Ödülü ve İnovatif Girişimci Ödülü dalları yer almıştır.
24 Kasım
2015
Öğretmenler Günü münasebetiyle TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan ve Üyeleri Nesibe Aydın Koleji’nin kurucusu Nesibe Aydın’a ziyarette bulunmuşlardır.
20 Kasım
2015
Global Girişimcilik Haftası etkinlikleri kapsamında TOBB liderliğinde, TOBB Başkanı Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen “Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu” na TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT iştirak etmiştir.
14-15 Kasım
2015
İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT, dünyanın en güçlü 20 ekonomisini bir araya getiren G20’nin iş dünyası kanadı olan B20’nin Türkiye dönem başkanlığını yürüten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin özel davetlisi olarak Antalya’da gerçekleştirilen toplantılara iştirak etmiştir.
11-12 Kasım
2015
Eskişehir Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi ve Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde gerçekleştirilen “Gündem Girişimcilik: Avrupa’da İş Yapma” Paneline TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT iştirak etmiştir.
21 Ekim
2015
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İç Anadolu Bölge Toplantısı, TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT başkanlığında TOBB Hizmet Binasında yeralan Şefik Tokat Toplantı Salonunda 21 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilmiştir. İç Anadolu Bölgesindeki 13 İlin Kadın Başkanlarının katıldığı toplantıda, Sn. Serpil POLAT tarafından “Alo Kadın Girişimciler Danışma Hattı” Projesinin amacı, hedefi ve çalışma sistemi hakkında bilgi verilmiştir. Projenin tanıtımı yapılmıştır. Sözkonusu projenin, profesyonel personel istihdamı ile girişimci kadınların ihtiyaçları doğrultusunda, kadınlara telefon üzerinden bütünleşik bir bilgi paketi ile desteklenmesini kapsadığı, kadın girişimci adaylarının hibeler, fonlar ve iş dünyasına atılmak için gerekli danışmanlığı telefon hattı edinebildiği, Ankara’dan sonra diğer illerde de benzer imkanların yaratılması gerektiği konularına değinilmiştir.

Toplantıda ayrıca; İl Kadın Girişimciler Kurulları İcra Komitesi Üyelerinin bir dönem içinde katılmadıkları 4 toplantı nedeniyle üyeliklerinin düşürlmesi gerektiği, Kurul Üyelerinin İl İstihdam Kurulunda yeralmaları gerektiği, Antalya’da her yıl düzenlenen Yörex Yöresel Ürünler Fuarının diğer illere de yayılması gerektiği, İl Kadın Girişimciler Kurullarının aktivitelerini devam ettirebilmeleri için yönetmeliklerle belirlenmiş bütçelere sahip olmaları gerektiği, Kadın Girişimciler Kurullarına Odaların Meclis Üye sayısı kadar üye kabul edilmesi, Kurullara girmek isteyen ancak firması olmayan potansiyeli yüksek kadınlara engel olduğu, 2016 Mayıs ayında gerçekleştirilecek Kırşehir Ahilik toplantısına 81 ilin katılması beklendiği, 81 İli kapsayan ortak bir veritabanı kurularak, bütün kadınların biraraya getirilmesi, bu konunun bir proje olarak üst kurula sunulması gerektiği, Yurtdışında faaliyet gösteren kadın girişimci kurulları ile irtibata geçilmesi, üst yönetim ile ilişkilerin geliştirilmesi, Türkiye’deki Kadın Girişimciler Kurullarının yüz yüze bir araya gelmesini sağlayacak bir Pazar alanı oluşturulması, kurulların faaliyetlerini TOBB’ne bildirmeleri gerektiği, hususları görüşülmüştür.
16 Ekim
2015
Ankara Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu’nun dönem projesi olan “Alo Kadın Girişimciler Hattı Projesi” açılışı Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sn. Salih BEZCİ, Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Murat BAŞAR, Devlet Eski Bakanı Sn. Ayfer YILMAZ, AKP Ankara Milletvekili Sn. Jülide SARIEROĞLU ve Genel Kurul Üyelerinin Katılımlarıyla ASO Hasan ALTUN Konağında gerçekleştirmiştir. TOBB Ankara İl Kadın Grişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT ve misafirlerin açılış konuşmalarından sonra kurdele kesimi ve kokteyle geçilmiştir. Açılış Etkinliğine bir çok basın mesubu katılarak, çeşitli gazetelerde haber yapmışlardır.
14 Ekim
2015
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT, ASO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR, Ankara İş Dünyası kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle Ankara Garı’na giderek patlamaların gerçekleştiği alana karanfil bırakmıştır.
10 Ekim
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT, OSTİM Radyo Cafe Gülay’ın konuğu olarak, programda “ALO Kadın Girişimciler Danışma Hattı” ile ilgili bilgi paylaşımı yapmıştır.
8 Ekim
2015
TOBB Kadın Girişimciler Üst Kurulu Başkan Yardımcısı ve Devlet Eski Bakanı Sn. Ayfer YILMAZ’ın Kredi Garanti Fonu Başkanı Sn. Hikmet KURNAZ’a yaptığı ziyarette kendilerine, İcra Komitesi Başkan Yardımcılarımızdan Sn. Belma YILMAZYİĞİT, Sn. Perihan Meral ÇETİN, Sn. Gülder BAŞAR ile İcra Komitesi Üyelerimizden Sn. Nilgün YILDIRIM, Sn. Aydan UFUKTEPE ve Sn. Ümit ATASEVEN eşlik etmiştir.
8 Ekim
2015
İstanbul Sanayi Odası tarafından Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen 13. Sanayi Kongresine TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil Polat ve İcra Komitesi Üyesi Sn. Ülkü Ayhan Özek birlikte iştirak etmişlerdir.
18 Eylül
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulunun dönem projesi olan “Alo Kadın Girişimcilik Danışma Hattı Projesi”nin Basına tanıtım lansmanı, TOBB Başkanı Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, ASO Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR, ATO Başkanı Sn. Salih BEZCİ, ATB Başkanı Sn. Faik YAVUZ, ASO Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Aytaç Muhettin DİNÇER, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn. Arif ŞAYIK, İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT ve basın mensuplarının katılımlarıyla Hasan Altun Konağında gerçekleştirilmiştir.
17 Eylül
2015
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde, tüm oda ve borsaların üyelerinin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşu üyelerinin de katılımıyla, 17 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da Sıhhiye Meydanı’nda başlayan ve Birinci Mecliste nihayetlendirilen “TERÖRE HAYIR, KARDEŞLİĞE EVET” yürüyüşüne TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT ve İcra Kurulu Üyeleri ile birlikte katılmıştır.
11 Eylül
2015
Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Faik YAVUZ’a TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT ve İcra Kurulu Üyeleri ile birlikte makamında bir nezaket ziyaretinde bulunulmuştur.
8 Eylül
2015
TOBB-ABD serbest ticaret anlaşması çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilen ABD Ticaret Odası işbirliği ile Rapor Tanıtım Etkinliği toplantısı ve çalışma yemeğine TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT iştirak etmiştir.
6 Eylül
2015
Dönem Başkanlığı’nı ülkemizin üstlendiği En temel küresel ekonomik işbirliği platformu olan Yirmiler Grubu’nun (G20) platformu içerisinde kadının iş yaşamına katılımını desteklemek amacıyla Kadın 20 (Woban 20/W20) isimli yeni bir açılım grubu oluşturulmuştur. G20 Başkanlığı W20 çalışmalarını yürütmek ve ev sahibi ülkeye ait vazifeleri yerine getirmek amacıyla Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER, resmi olarak W20 Türkiye Organizasyonu Komitesini kurmak üzere görevlendirilmiştir.

W20’nin ana hedefi, cinsiyet açısından kapsamlı katılımı sağlayarak ekonomide büyümeğe katkıda bulunmaktadır. W20 kapsamında 6 Eylül 2015 tarihinde Ankara Rixos Grand Hotel’de IMF Başkanı Madame Christine LAGARDE ve T.C. Başbakan Yard. Sayın Ali BABACAN’ın açılışını yaptığı, yurtiçi ve yurtdışından üst düzey konuşmacıların, politikacıların ve basınını katılımıyla gerçekleştirilen W20 Lansmanına TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT, İcra Komitesi Başkan Yrd. Sn. Meral ÇETİN, İcra Komitesi Üyesi Sn. Ülkü Ayhan ÖZEK katılmıştır.
3-4 Eylül
2015
G20 Liderlerine iş dünyasının küresel ekonomik gündeme dair tavsiye kararlarını ileten öncelikli platform olan B20‘nin dünyadaki iş dünyası liderlerinin Ankara’da buluşması ve B20 Türkiye’nin tavsiye kararlarını tartışma imkanı yarattığı B20 Konferansına TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT iştirak etmiştir.

B20 Konferansı 3 Eylül 2015 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın onurlandırmalarıyla açılış oturumu ile başlamış, 4 Eylül 2015 tarihinde ise Başbakanımız Sn. Ahmet DAVUTOĞLU’nun Türkiye’nin G20 Dönem Başkanlığına ilişkin görüşlerini aktarmıştır.
7-8-9 Ağustos
2015
Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde gerçekleştirilen Ayçiçeği Festivali ve Yöresel Ürünler Fuarı’na İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT ve İcra Komitesi Üyesi Sn. Nilgün YILDIRIM, Genel Kurul Üyelerimizden oluşan bir heyet ile birlikte iştirak etmişlerdir.

TOBB Başkanı Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun da iştirak ettiği Festival kapsamında, TOBB Kırıkkale Kadın Girişimciler Kurulu tarafından açılan standlar gezilmiştir. Daha sonra gala yemeğine katılmışlardır. Etkinliğin 3. gününde ise Kırıkkale’deki müze ve tarihi yerler ziyaret edilmiştir.
1 Temmuz
2015
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan ve Üyeleri Ankara Ticaret Odası’nın Congresiumda gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeğine iştirak etmişlerdir.
2 Haziran
2015
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı düzenlenmiştir. ASO KOSGEB temsilcisi Sn. Baha ANDIÇ tarafından İcra Komitesi Üyelerimize KOSGEB destekleri hakkında bilgi sunumu gerçekleştirilmiştir.
26 Mayıs
2015
İcra Komitesi Üyeleri bünyesinde oluşturulan Eğitim, Fon ve Medya Komitesi Üyeleri ile İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT arasında istişare toplantısı düzenlenmiştir.
26 Mayıs
2015
Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi temel atma törenine İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT ve İcra Komitesi Üyeleri birlikte iştirak etmişlerdir.
23 Mayıs
2015
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasının açılışına iştirak etmiştir.
15 Mayıs
2015
TOBB Başkanı Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Evrim ARAS ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Ali SABANCI’nın katılımları ile; Kayseri Ommer Hotel’de gerçekleştirilen “Geleceği Gücü Girişimciler (g3) Forumu”na İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT, Genel Kurul Üyeleri ile birlikte iştirak etmiştir.
8 Mayıs
2015
İcra Komitesi Üyeleri arasında oluşturulan Başkan Yardımcısı Ayşegül ÇAKMAK GENÇ’in Başkanlığını yaptığı Uluslararası İş Geliştirme Komitesi Üyeleri ile birlikte Cezayir Büyükelçisi Sn. Lahssan BOUFARES’i ve Ticaret Ateşesi Sn. Wahiba BOUTIBANE’yi makamlarında ziyaret etmiştir. Ziyarette Üyelerimizin Cezayir ile yapmış oldukları ticari ilişkilerinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ile vize konusunda yaşanan sıkınlar hakkında görüşülmüştür.
7 Mayıs
2015
Ankara’da bulunan ve Kadınlarla ilgili çalışmalar yapan Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ile Tanışma ve Dayanışma Toplantısı düzenlenmiştir. Sözkonusu Toplantı İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT’ın açılış konuşmaları ile başlamış, Kurulun bu dönemdeki faaliyetleri, projeleri ve hedeflerini anlatarak, STK’ların eksenlerindeki çalışmaların yanısıra, girişimci kadınlarla işbirliği içinde olmaları konusunda temennide bulunmuştur. Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Sn. Aytaç Muhittin DİNÇER de sözkonusu toplantıda kısa bir konuşma yaparak, katılımcılara hoşgeldiniz demiş, bu tarz etkinliklerin sürekli olmasını dilediğini belirtmiştir. Daha sonra STK başkanlarının kendilerini tanıtan konuşmaları ile toplantının kokteyl bölümüne geçilmiştir. İkili görüşmelerin yapıldığı bu bölümden sonra toplantı sona ermiştir. Toplantıya 16 STK’dan toplam 25 Dernek Başkanı ile Üyeri ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri katılmıştır.
7 Mayıs
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Toplantısı yapılmıştır.
1-2 Mayıs
2015
Başbakanımız Sn. Ahmet DAVUTOĞLU’nun iştiraki, TOBB Başkanı Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun evsahipliği ile TOBB’nin 71. Genel Kurul Toplantısı’na TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT ve İcra Komitesi Üyeleri ile birlikte katılmıştır.
30 Nisan
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi olarak Genel Kurul Üyeleri ile tanışma amacıyla her hafta Perşembe günleri düzenlenen “Perşembe Sohbetleri”nin ikincisi Üyelerimizin katılımları ile yapılmıştır. Serpil Polat başkanlığındaki toplantıda kurulun faaliyetleri, projeleri ve hedefleri anlatılmış, bu konuda üyelerden destek istenmiştir.
25-26 Nisan
2015
TOBB Konya İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “İpek Yolu’nun Kadın Yolcuları” adlı uluslararası organizasyona TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT iştirak etmiştir.

Bu organizasyon tarihi İpekyolu güzergahı üzerinde bulunan ülkelerdeki kadın girişimciler ile Türkiye’deki kadın girişimcileri, İpekyolu’nun önemli şehirlerinden biri olan ve Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmış Konya’da buluşturmuştur.

Sözkonusu organizasyon kapsamında ilk gün iki panel ve bir seminer, ikinci gün ise, ülkemizdeki kadın kooperatif ve derneklerinin ürünlerinin satıldığı bir sergi düzenlenmiştir.
21 Nisan
2015
TOBB Başkanı Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun evsahipliğinde, Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Sn. Ahmet DAVUTOGLU’nun teşrifleriyle düzenlenen, “TOBB VIII. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası” na TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT, İcra Komitesi Üyeleri ile birlikte iştirak etmiştir.
16 Nisan
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi olarak Genel Kurul Üyeleri ile tanışma amacıyla her hafta Perşembe günü düzenlenmesi planlanan “Perşembe Sohbetleri”nin ilki yapılmıştır. kadın olarak iş hayatında yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri ile toplumda yer edinmeye çalışan diğer kadınlar hakkında yapılabilecekler görüşülmüştür. Toplantılara Genel Kurul Üyelerimizden 15’er kişilik gruplar halinde davetler yapılarak devam edilecektir.
16 Nisan
2015
İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Sn. Ayşegül ÇAKMAK GENÇ Başkanlığında Uluslararası İş Geliştirme Çalışma Komitesi toplantısının ilki gerçekleştirilmiştir. Toplantıya İcra Komitesi Başkanı Serpil Polat ve diğer Üyeler iştirak etmiştir.
7 Nisan
2015
Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde Ressam Sn. Gülseren SÖNMEZ’in, “Murakka Esma-Ül Hüsna” (Allah’ın Adları) konulu Ebru Sergisi, ASO Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR’in açılış konuşmaları ile açılmıştır.

Sergi açılışı, TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT, Başkan Yardımcıları Sn. Meral ÇETİN, Sn. Belma YILMAZYİĞİT, Üyeler Sn. Ülkü AYHAN ÖZEK ve Sn. Nilgün YILDIRIM ile Rusya Federasyonu Büyükelçiliği 3. Katip Sn. Alexey KUIMOV ve çok sayıda sanatseverin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
19 Mart
2015
TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT ve beraberindeki Fon Komitesi Heyeti Ankara Kalkınma Ajansı Sn. Genel Sekreteri Sn. Arif ŞAYIK’ı makamında ziyaret etmiştir. Ziyaret sırasında İcra Komitesi Başkanı Sn. POLAT, komitenin yürüttüğü faaliyetler hakkında Genel Sekreter Sn. Arif ŞAYIK’a bilgiler vermiştir. Ankaralı kadınların iş kurma konusundaki çalışmalarını takdirle karşıladığını belirten Genel Sekreter Sn. Arif ŞAYIK, Ankara Kalkınma Ajansı’nın işleyişini anlatmıştır. TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi olarak Ankara’daki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesini hedeflediklerini ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmenin yanı sıra; Kadınlara kişisel gelişim yollarını öğreterek kariyer geliştirme fırsatları sunmak gibi görevlerinin olduğunu belirten Sn. POLAT, bu faaliyetler kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı ile her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade etmiştir.
11 Mart
2015
TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun evsahipliğinde, Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun katılımlarıyla, TOBB Kültür hizmeti olarak basımı gerçekleşen Kitab-ı Dedem Korkut’un tanıtım ve dağıtım toplantısına TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcıları Sn. Ayşegül ÇAKMAK GENÇ, Sn. Gülder BAŞAR, İcra Komitesi Üyesi Sn. Nuray BAŞAR, Doğal Üyeler, ASO Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Aytaç Muhittin DİNÇER ve Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Oya GÖRKMEN ile birlikte KGK Üyeleri de iştirak etmişlerdir.
9-13 Mart
2015
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 8-20 Mart 2015 tarihleri arasında New York’da düzenlenen Birleşmiş Milletler Kadın Statüsü Toplantısının 8-13 Mart tarihleri arasındaki oturumlarına TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Serpil POLAT ile Başkan Yardımcısı Sn. Perihan Meral ÇETİN ve Kurul Üyesi Sn. Kadriye Esra AYGÜN, Odamızı temsilen iştirak etmişlerdir.

8-13 Mart tarihleri arasında Ekibimizin iştirak ettikleri toplantılar aşağıda belirtilmiştir.

• 8 Mart TÜRGV ve TURKEN Vakfı Programı: 8 Mart Dünya Kadınları Günü: Kadına Şiddet Eğitime Engeldir. Suriye Kamplarındaki Kız Çocuklarımıza Türkiye Olarak Desteklerimiz Paneli

• 9 Mart 59. KSK Oturumu Açılışı:

• 9 Mart Yan Etkinlik Türkiye Kadınların Ekonomik Fırsatlara Erişiminin Artırılması: Türkiye’deki Bütüncül ve Kanıta Dayalı Politika Geliştirmeye Doğru

• 9 Mart Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen yan etkinlik (Toplumsal cinsiyet kalıp yargıları ve cinsiyetçilik-kadınlara yönelik şiddet ve ayrımcılığın temel sebepleri)

• 10 Mart Sn. Müsteşarın üst düzey yuvarlak masa konuşması

• 10 Mart KAGİDER tarafından düzenlenen yan etkinlik (Pekin +20 Kadınlar ve Ekonomi: Girişimcilik aracılığıyla kadınlar nasıl motive edilir ve güçlendirilir)

• 11 Mart Sn. Müsteşarın Genel Tartışmalar hitabı

• 12 Mart Avustralya Yan Etkinliği (Öncelik III: G20 Kadınların İşgücü Katılımı Taahhütü)

• 12 Mart Yan Etkinlik Türkiye Olağanüstü Durumlarda Kadınlar ve Kız Çocukları: Türkiye’nin İnsani Müdahalesi • KAGİDER/TACCI Resepsiyonu

• 13 Mart Sn. Müsteşarın Genel Tartışmalar hitabı

• Yan Etkinlik: Kadınların Parlamentolara Eşit Katılımı İçin Gelecek Yüzyılı Beklemeyi Göze Alamayız!
27 Şubat
2015
Ankara Sanayi Odası evsahipliğinde TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı ve Devir Teslim Töreni ASO Zafer Çağlayan Meclis Toplantı Salonunda düzenlenmiştir. Toplantının açılış konuşmalarını yapan yeni dönem İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT ve bir önceki dönem İcra Komitesi Başkanı Sn. Birten GÖKYAY’ın ardından ASO Yönetim Kurul Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Salih BEZCİ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Sn. Nesrin ÇELİK ile Turizm ve Devlet Eski Bakanı Sn. Güldal AKŞİT birer konuşma yapmışlardır. Konuşmacıların ardından Eski ve yeni İcra Komiteleri arasında Devir Teslim Töreni gerçekleşmiştir. Bir önceki İcra Komitesi Üylerine ASO Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR ve yeni dönem İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT tarafından Ankara Sanayi Odası tarafından isimlerine dikilen ağaç dikim sertifikası takdim edilmiştir. Aynı sertifikalardan daha sonra sırasıyla ATO Başkanı Sn. Salih BEZCİ’ye, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Sn. Nesrin ÇELİK ile Turizm ve Devlet Eski Bakanı Sn. Güldal AKŞİT’e de takdim edilmiştir. Toplu fotoğraf çekiminin ardından Genel Kurul toplantısı son ermiştir.
18 Şubat
2015
AK Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sn. Halide İNCEKARA Ak Partideki Makamında İcra Komitesi Üyelerimizi kabul etmiştir. İade-i ziyaret sonrasında birlikte bir öğlen yemeği yenmiştir.Yemek sırasında AK Parti Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sn. Öznur ÇALIK da sohbete katılmıştır.
9 Şubat
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan ve Üyeleri Ankara Ticaret Odası Başkanı Sn. Salih BEZCİ’ye makamında bir nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.
4 Şubat
2015
AK Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Sn. Halide İNCEKARA TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyleri ile Ankara Sanayi Odası’nda biraraya gelmiştir. Sn. İncekara, yeni dönem İcra Komitesi Başkan ve Üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileyerek, çalışmalarında her zaman yanlarında olacağını katkı ve destek vereceğini belirtmiştir.
26 Ocak
2015
TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sn. Serpil POLAT ve İcra Komitesi Üyeleri, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR’e makamında bir nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.