TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Etkinlikler

7 Mart 2019

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkan ve Başkan Yardımcıları seçimi Odamız Koordinatörlüğünde ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Nurettin ÖZDEBİR’in Başkanlığında gerçekleştirilmiştir. Odamızın Koordinatör Oda olması nedeniyle doğal üye olarak seçime katılan Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Aytaç Muhittin DİNÇER ve Genel Sekreter Doç. Dr. Yavuz CABBAR da seçimde oy kullanmıştır. Gizli oy, açık tasnif yöntemiyle yapılan seçim neticesinde Belma YILMAZYİĞİT İcra Komitesi Başkanı olarak, Kadriye Esra AYGÜN, Gülder BAŞAR, Naz ÖZTÜRK, Neslihan ŞAN ve Rukiye GÖÇER ise Başkan Yardımcılıklarına seçilmiştir.

Ankara Sanayi Odası Koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu’nun yeni başkanı ASO temsilcisi Belma Yılmazyiğit oldu. Geçtiğimiz hafta Ankara’daki tüm oda ve borsaların icra kurulundaki temsilcilerini seçmesiyle başlayan TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu seçim süreci, ASO’da yapılan ilk icra kurulu toplantısında başkan ve yardımcılarının belirlenmesiyle sona erdi. 17 Kişiden oluşan yeni icra kurulu, Başkanlığa ASO Temsilcisi Belma Yılmazyiğit’i seçerken, yardımcılıklarına ise Kadriye Esra Aygün, Neslihan Şan, Nazlı Gülder Başar, Rukiye Göçer ve Naz Öztürk getirildi. İcra Kurulu’nun diğer üyeleri ise şöyle: Aydan Biri, Buşra Eren Aktay, Nazire Erinç Yurter, Neşe Şişman, Nüket Kantarcı, Özlem Yazıcı, Rengin Atılgan, Zehra Sema Demir, Zelal Aytin. ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in de katıldığı icra kurulu toplantısında, kurulun doğal üyeleri olan ASO Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Dinçer ile ASO Genel Sekreteri Doç. Dr. Yavuz Cabbar da bulundu. Seçimlere geçilirken toplantıdan ayrılan Özdebir, yeni yönetimin belirlenmesinin ardından icra kurulu üyeleriyle tekrar biraraya gelerek, Başkan Yılmazyiğit ve yardımcılarını kutladı. Özdebir, ASO olarak kadın girişimcilere her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade etti. Türkiye’de kadınların çalışma hayatına yeterince katılmadıklarına dikkat çeken Özdebir, “Kadınlar olmadan ülke olarak hedeflerimize ulaşamayız. Siz kadın girişimcilerimiz ülkemiz için üretim yapıyor, istihdam yaratıyor ve vergi ödüyorsunuz. Ama en önemlisi tüm kadınlara rol model oluyorsunuz. Ben kadın girişimcilerimizin model olma misyonunu daha çok önemsiyorum. Bu nedenle, bu bilinç içinde sorumluluklarınızı yerine getireceğinize ve kadınlara yönelik başarılı çalışmalar yapacağınıza olan inancım tam” dedi. Özdebir, İcra Kurulu üyeleri ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de kutladı.

16 Mart 2019

TOBB, Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde, mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil teknolojileri kullanarak iş fikrini hayata geçirmek isteyen kadınların yazılım konusunda eğitilerek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanda istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmak amacıyla gerçekleştirilmekte olan  Geleceği Yazan Kadınlar 24 ilde  16 Mart 2019 tarihinde saat 10.00’da 1601 öğrenciyle 58 sınıfta, 117 Eğitmen/Yardımcı eğitmen ile eğitimlere başlamıştır. Kurulumuz Başkanı Sn. Belma YILMAZYİĞİT mentor olarak katılmıştır.

 EĞİTİM TAKVİMİ

Eğitim Adı

Sınıf İçi Eğitim Tarihleri

 

Android 201

16-17 Mart

 
 

Android 301

23-24 Mart

 
 

Android 401

6-7 Nisan/

 

20-21 Nisan

 

 

 

 

 Eğitimler 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Ayrıca, 4 Mayıs, 25 Mayıs ve 28 Eylül tarihlerinde de iş danışmanlığı amacı ile katılımcılar ile mentorların bir araya gelmesi öngörülmektedir.

26 Mart 2019

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ilk toplantısını Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin ÖZDEBİR’in eşi Oya Özdebir ile Genel Kurul Üyesi İpek Karol’un katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Tüm Kurul Üyelerinin mesleki durumları ile ilgili bilgilendirme yaparak, kendini tanıttı toplantının gündem bölümünde ise, önümüzdeki dönemde yapılacak projeler, düzenlenecek etkinlikler ve ziyaretler vb. konular görüşülmüştür.

30 Nisan 2019

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan ve Üyeleri Çubuk Ticaret Borsası Başkanı Sayın Veli Demir’i makamında ziyaret etmiştir. Ziyaret sırasında Çubuk Ticaret Borsası ile Kurulumuz arasında yapılabilecek işbirlikleri görüşülmüştür. Kurul  Başkanımız Sayın Belma Yılmazyiğit Borsa Başkanı Sn. Veli Demir’e günün anısına Kurulumuzu temsilen bir hediye takdim etmiştir. Çubuk Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile bir öğlen yemeği tertip edilmiş, söz konusu yemeğe Çubuk Belediye Başkanı Sayın Av. Baki Demirbaş da katılmıştır. Çubuk Belediyesi, Çubuk Ticaret Borsası ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile birlikte ortak proje yapabilme olanakları görüşülmüş, özellikle Çubuk bölgesinde bulunan Agat Taşının ekonomiye katkısının sağlanması ve Kooperatifleşme konularında fikir alışverişinde bulunulmuştur. 

1 -2 Mayıs 2019

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sn. Belma Yılmazyiğit TOBB’nin 75. Yıl Genel Kurul Etkinliklerine iştirak etmiştir. İlk gün Anıtkabir Ziyareti, ve 75. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Takdim Töreni ve akşam yemeğine katılmış, 2. İse Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile 75. Genel Kurul Toplantısına iştirak etmiştir.

4 Mayıs 2019

TOBB, Turkcell ve TOBB TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde gerçekleştirilen Geleceği Yazan Kadınlar Projesi kapsamında Kurulumuz Başkanı Belma Yılmazyiğit, Başkan Yardımcısı Neslihan Şan, Kurul Üyeleri Burcu Erdoğan Kaya, Meltem Koca, Sevilay Emre, Kırçiçeği Korkmaz, Yeliz Özkaroğlu, Halise Rasim ve Aysema Biçkes mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak isteyen kadınlara mentörlük yapmışlardır.

14 Mayıs 2019

TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu 2019 yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı Odamız Zafer Çağlayan Meclis Salonunda 14 Mayıs 2019 tarihinde ASO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, ATB Yönetim Kurulu Üyesi Murat Başar, Oya Özdebir, Serpil Polat ve TOBB Girişicimcilik Dairesi Uzmanlarından Handan Köse’nin iştirakiyle düzenlenmiştir. Açılış konuşmalarını Belma Yılmazyiğit, Serpil Polat, Oya Özdebir ile ASO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir’in yaptığı toplantıda, 2014-2018 dönemi İcra Komitesi Başkan ve Üyelerine teşekkür sertifikaları verilmiştir. Daha sonra İcra Komitesince belirlenen Çalışma Komisyonlarının tanıtımı yapılmış, bu komisyonlarda yer almak isteyen Genel Kurul Üyelerinin kendilerini tanıtmaları istenmiştir.

11 Haziran 2019

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkan ve Üyeleri Anıtkabir ziyaretinde bulundu. İcra Komitesi Başkanı Belma Yılmazyiğit çelenk bırakarak, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

18.06.2019

Birleştik Krallık Uluslararası Ticaret Bakanı Sn. Liam FOX’un katılımlarıyla TOBB’de gerçekleştirilen İş Forumu’na ASO Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Muhittin DİNÇER, Kurulumuz Başkanı Belma YILMAZYİĞİT ve Kurulumuz Üyesi Neşe ŞİŞMAN birlikte katılmışlardır.

 

29 Mayıs 2019

TOBB Ankara İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Belma YILMAZYİĞİT, ASO Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Muhittin DİNÇER ve   Kurul Üyeleri ile birlikte Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gürsel BARAN makamında ziyaret edilmiştir.

25.06.2019

TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulunun çalışmalarına yön verecek, çeşitli fikirler ve projelerle Kurulun çalışmalarını destekleyecek Çalışma Komisyonlarımız ile Ankara Ticaret Borsasında 25.06.2019 tarihinde bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

25.06.2019

25.6.2019 tarihinde Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn. Arif Şayık makamında ziyaret edilmiştir. Ziyarete AKA ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulunun müşterek yapabileceği projeler hakkında görüş alışverişinde bulunmuştur.

03.07.2019

03.07.2019 tarihinde Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn. Arif Şayık ile birlikte Ankara Kalesinde bulunan Ankara El Sanatları ve Tasarım Merkezi Projesi kapsamında hizmete girecek olan mekan gezilmiş ve yapılabilecek projeler üzerinde görüş alış verişinde bulunulmuştur.

03.07.2019

03.07.2019 tarihinde TOBB Ankara KGK İcra Komitesi Başkan ve Üyeleri Ankara Valisi Sn. Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek, valilik ile yapılabilecek ortak projeler hakkında görüş alışverişinde bulunmuşlardır.