TAİK CALIFORNIA ZİYARETİ - Ankara Sanayi Odası

TAİK CALIFORNIA ZİYARETİ

İşareti : 05/5000-1230
İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz;

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan yazıda, DEİK/Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından, 21-23 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek ATC-TAİK 36. Ortak Yıllık Konferansı’nı takiben, 24-26 Mayıs 2017 tarihlerinde San Francisco ve Los Angeles’a birer ziyaret düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, iki bölge arasında ortak bir anlayış yaratılarak, teknoloji alanında işbirliği atmosferinin gelişmesine yardımcı olunması 24 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek San Francisco-Türkiye Teknoloji Zirvesi’nin odak noktası olarak ifade edilmekte ve San Francisco ve Türkiye bilişim ekosistemleri üzerine bilgilendirmeye, potansiyel işbirliği fırsatlarına, başarı hikayelerine ve networking etkinliğine yer verileceği belirtilmektedir. Programa bilişim alanında faaliyet gösteren firmaların yanısıra fon sahipleri ve yöneticilerinin de davetli olduğu iletilmektedir.

Ayrıca, 25 Mayıs 2017 tarihinde Los Angeles Area Chamber of Commerce işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Los Angeles-Türkiye İş Forumu’nda, Türkiye ve Los Angeles’ın önde gelen iş insanlarını buluşturulacağı, söz konusu Forumda iki bölgenin ekonomik görünümlerine değinileceği ve potansiyel ortaklıkların görüşüleceği belirtilmektedir.

Mezkur İş Forumu’na katılım için sektör sınırlaması bulunmadığı ve ilgili Forumu takiben T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu Rezidansı’nda heyet onuruna bir resepsiyon gerçekleştirileceği ve de 26 Mayıs 2017 tarihinde Los Angeles’ta SpaceX tesislerinin ziyaret edileceği ifade edilmektedir.

Bu kapsamda, söz konusu etkinliklere katılım için ekteki programların incelenerek, katılım koşullarının yerine getirilmesi ve başvuruların en geç 2 Mayıs 2017 salı günü mesai bitimine kadar tamamlanması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

Ekler:
1- California Ziyareti Katılım Koşulları (1 sayfa)
2- Los Angeles Program (1 sayfa)
3- San Francisco Program (1 sayfa)