Tacikistan Duşanbe Fuarı Kapsamında, Firmalar Arasında İş Görüşmeleri Hk. - Ankara Sanayi Odası

Tacikistan Duşanbe Fuarı Kapsamında, Firmalar Arasında İş Görüşmeleri Hk.

Tarihi     : 14.03.2011
İşareti    : 05/5000-827
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, Daha önce duyurduğumuz üzere, 6 – 8 Nisan 2011 tarihlerinde Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de “2. Duşanbe Uluslararası Sanayi ve Ticaret Fuarı; İpekyolu Uluslararası Fuarcılık tarafından Duşanbe’de gerçekleştirilecektir.

II. Duşanbe Uluslararası Sanayi ve Ticaret Fuarı; Duşanbe başta olmak üzere Tacikistan’ın diğer önemli şehirleri (Khujand, Kulyab, Novabad gibi) komşu Orta Asya ülkelerine (Afganistan, Özbekistan) uzanan geniş bir ziyaretçi kitlesini ağırlayacaktır. Türk firmalarının dışında Tacikistan, Rusya, Kazakistan, İran, İtalya, Almanya, BAE ve Çin gibi 20 ülkeden 100 civarında uluslararası katılımcı fuara iştirak edecektir.

Duşanbe Fuarı kapsamında, DEİK / Türk – Tacik İş Konseyi, İpekyolu Uluslararası Fuarcılık ve Tacikistan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 7 Nisan 2011 tarihinde Türkiye, Tacikistan, Özbekistan Kazakistan, Kırgızistan, İran, Rusya ve Afganistan’dan katılan firmalar arasında iş görüşmeleri düzenlenecektir. Bu bağlamda, söz konusu organizasyonun bölge ülkeleri ile iş yapmayı düşünen girişimcilerimize son derece önemli fırsatlar sunacağı öngörülmektedir.

Duşanbe Uluslararası Ticaret ve Sanayi Fuarı ve iş görüşmeleri profesyonelleri bir araya getirerek, ekonomimize, ihracatımıza ve ilgili sektörlere büyük katkı sağlayacaktır. Söz konusu fuarla ilgili güncel bilgi için www.expotajik.com web sitesi ziyaret edilebilir.

Bu çerçevede firmalar arasında gerçekleştirilecek iş görüşmelerine katılmayı düşünen üyelerinizin ekteki katılım formunu doldurarak en geç 1 Nisan 2011 tarihine kadar DEİK’e (Adem Kula, Tel: 0212 339 5083 faks: 270 37 84, e-posta: akula@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası  
 
 
 
ÖNEMLİ NOT: Katılımcıların giderleri konaklama, uçak, yemek ve diğer organizasyon masrafları kendilerince ödenecektir. Tacikistan vatandaşlarımıza vize uygulamaktadır ve katılımcılar vizelerini kendileri Tacikistan Ankara Büyükelçiliği’nden ya da Duşanbe havaalanından temin edebilirler.