T.C. Kuala Lumpur Büyükelçiliği Evsahipliğinde Düzenlenecek Resepsiyon - Ankara Sanayi Odası

T.C. Kuala Lumpur Büyükelçiliği Evsahipliğinde Düzenlenecek Resepsiyon

Tarih:04.03.2016
İşareti: 05/5000-559
İletişim: dim@aso.org.tr
  
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, DEİK/Türkiye-Malezya İş Konseyi ve CIDB (Construction Industry Development Board of Malaysia) koordinasyonu ile T.C. Kuala Lumpur Büyükelçiliği ev sahipliğinde 12 Nisan 2016 tarihinde T.C. Kuala Lampur Büyükelçiliği’nde bir resepsiyon düzenleneceği bildirilmektedir. Söz konusu resepsiyonun amacı, Malezya’da devam etmekte olan Pengerang Integrated Complex Projesi (Refinery and Petrochemical Integrated Development ), bu yıl ihaleleri açılacak olan Havalimanı, MRT (Mass Rapid Transit Project) ve LRT (Light Rail Transit Project) projelerinde Malezyalı inşaat firmaları ile Türk inşaat firmalarını bir araya getirilerek, Malezya’daki anılan projelerde ve/veya Malezya’daki fonların (Finansal kaynakların) kullanımı ile Türkiye’de ya da 3. ülkelerde ortak hareket etmeleri için ortam yaratılması olduğu ifade edilmektedir. Malezya ve Rapid projesine ilişkin kısa bilgi notu ekte yer almaktadır.
 
İslamik fonların ve diğer fonların yaygın olduğu ülke olan Malezya’daki Finans Kurumları özellikle devlet garantili projeleri (PPP) finanse etmekte istekli olduğu belirtilmektedir.
 
Resepsiyona yerel inşaat firmalarının yanısıra finans kurumları (Fon), Petronas’ın üst düzey yetkilileri, Matrade (Malaysia External Trade Delevopment Corporation) CEO’su, CIDB (Construction Industry Development Board of Malaysia) Başkanı, MIDA (Malaysian Investment Development Authority) CEO’su gibi önemli kurumların temsilcileri de  davet edileceği ifade edilmektedir.
 
Bu çerçevede katılmak isteyen üyelerimiz katılım teyitlerinin 18 Mart 2016 Cuma gününe kadar DEİK (Sn. Ecem Mirzaloğlu, E-mail: emirzaloglu@deik.org.tr Tel: 0212 339 50 18)’e iletilmesi hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası