T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan Başkanlığında Lüksemburg ve Belçika’ya Ticaret ve - Ankara Sanayi Odası

T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan Başkanlığında Lüksemburg ve Belçika’ya Ticaret ve

Tarih: 18.06.2013 
İşareti: 05/5000-2312
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın 25-27 Haziran 2013 tarihlerinde Lüksemburg ve Belçika’ya gerçekleştireceği resmi ziyaret vesilesiyle, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve DEİK organizasyonu ile Lüksemburg ve Belçika’ya geniş katılımlı ticaret ve yatırım heyeti ziyaretinin düzenleneceği belirtilmektedir.Heyet ziyareti kapsamında, İş Forumları ve sektörel firma görüşmelerinin gerçekleştirileceği Lüksemburg ve Belçika iş dünyasından yoğun katılımın beklendiği ifade edilmektedir.

Türkiye ve Lüksemburg & Belçika arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirimesine katkı sağlayacak ziyarette; lojistik, altyapı-inşaat (sürdürülebilir yapılaşma ve yeşil teknolojilerin kullanımı), bankacılık, enerji-yenilenebilir enerji, çevre teknolojileri, uydu teknolojileri ve turizm sektörlerinde işbirliği fırsatlarının ve 3. pazarlarda ortak girişimlerin ele alınacağı iletilmektedir.

Ziyaretin, konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, paket program katılım ücretinin 1320 Euro olarak belirlendiği bildirilmektedir. Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin DEİK’in İş Bankası Beyoğlu Şubesi (1011 Şube Kodu) TR67 0006 4000 0021 0113 3145 86 numaralı euro hesabına, 1320 Euro tutarındaki katılım bedelinin ödendiğini gösteren, katılımcının isminin ve Lüksemburg & Belçika ziyaretinin ibaresinin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 18 Haziran 2013 Salı günü mesai saati bitimine kadar DEİK’e (Neslihan Kilit; Tel: 0212 339 50 17; Faks: 0212 339 50 65, e-posta: nkilit@deik.org.tr ) iletilmesi gerekmektedir. Ziyaret programının ilgi beyan eden firmalara iletileceği belirtilmektedir.
 
Lüksemburg ve Belçika Schengen vize bölgesi dahilinde olduğu, Ziyarete katılacak olan özel sektör heyetinin bilgilerinin Ankara’daki Belçika ve Lüksemburg Büyükelçiliklerine, İstanbul’da Belçika Başkonsolosluğu’na DEİK tarafından iletileceği, katılımcıların bireysel vize başvurularını gerçekleştireceği ifade edilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Ek:
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası