T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa Elitaş’ın Türkmenistan’ı Resmi Ziyareti Kapsamında Özel - Ankara Sanayi Odası

T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa Elitaş’ın Türkmenistan’ı Resmi Ziyareti Kapsamında Özel

    13 Ocak 2016
Tarih: 13.01.2016
İşareti: 05/5000-86
İletişim:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, 9-10 Şubat 2016tarihlerinde T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa Elitaş’ın Türkmenistan’a yapacağı resmi ziyaret kapsamında DEİK organizasyonunda özel sektör heyeti oluşturulacağı iletilmektedir.
 
Ziyaret programı çerçevesinde, 9 Şubat 2016 tarihinde Aşkabat’ta her iki ülke Ekonomi Bakanlarının onurlandırmasıyla Türkmenistan’da yatırım olanakları ve iş fırsatlarının ele alınacağı “Türkiye- Türkmenistan İş Forumu” düzenlenecektir. İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik işbirliğinde başlıca sektörler olarak inşaat, inşaat malzemeleri, turizm, tekstil, enerji, tarım ve gıda sektörleri öne çıkmaktadır. Programda ayrıca, Türk İhraç Ürünleri Fuarı açılışına katılım, ikili görüşmeler, tesis ziyaretleri ve kültürel programların gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.    
Bahse konu ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, 25 Ocak 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/133/6126bağlantısındaki katılım formunu eksiksiz olarak doldurmaları, ayrıca İstanbul-Aşkabat-İstanbul uçak biletleri, Aşkabat’ta 5 yıldızlı otelde 3 gece konaklama, 2 gün boyunca öğle ve akşam yemekleri, şehiriçi transferler, tercüme, rehber hizmetleri vb. organizasyonel masraflar dahil olmak üzere 1.750 USD tutarındaki avans ücretinin ödendiğine dair banka dekontunu DEİK’e (H. Çağla Mazlum; Tel. 0212.3395010; e-posta: cmazlum@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.   
 
Türkmenistan T.C. vatandaşlarına vize uygulamakta olup, vizesi bulunmayan katılımcılar için gerekli işlemler DEİK tarafından yapılacaktır. Vizelerin alınması için; pasaportun fotoğraflı sayfasının renkli olarak taranmış örneği (jpg formatında), 5×6 cm vesikalık fotoğrafın renkli taranmış hali (jpg formatında), ekte verilen dilekçe örneğinin doldurulmuş halinin taranmış nüshası (jpg formatında), Türkmenistan’dan davet yazısı alınması için ekte gönderilen formuneksiksiz ve hatasız olarak doldurulması (word formatında) önem arz etmektedir.    
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası