T.C. CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN HİNDİSTAN VE KORE CUMHURİYETİ’NE Resmi Zi - Ankara Sanayi Odası

T.C. CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN HİNDİSTAN VE KORE CUMHURİYETİ’NE Resmi Zi

    24 Ağustos 2015

Tarihi         24.08.2015
İşareti        : 05/5000- 1877
İrtibat        : dim@aso.org.tr  
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’den alınan bir yazıda; T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 5-7 Eylül 2015 tarihleri arasında Hindistan’a ve 7-9 Eylül 2015 tarihleri arasında Kore Cumhuriyeti’ne gerçekleştirecekleri resmi ziyaretler kapsamında iş forumları ve ikili iş görüşmeleri düzenleneceği bildirilmektedir.
 
Yazıda, Hindistan ev Kore Cumhuriyeti ile ticaret ve yatırım ilişkisi olan firmalarımızın katılımında fayda görülen ziyaretin lojistik hizmetlerinin DEİK tarafından paket program dahilinde katılımcılara sağlanacağı belirtilmektedir.
 
Bu kapsamda, özel uçak ile gidiş-dönüş, konaklama, ara transferler (Türkiye içi bağlantı uçuşları dahil değildir), çalışma yemekleri, tercümanlık hizmetleri, iş forumlarına katılım kapsamında oluşturulacak paket programın avans ücreti 6000 ABD Doları’nın ilgili hesap numarasına (İş Bankası Beyoğlu Şubesi IBAN TR60 0006 4000 0021 0113 3147 12 dolar hesabı) yatırılarak online kayıt işlemleri ile birlikte tamamlanması gerekmektedir. Ziyaret programı katılımcılara bilahare duyurulacaktır.
 
Türk vatandaşları Kore Cumhuriyeti’nde vizeden muaf, Hindistan’da ise vizeye tabidir (Hindistan yeşil vize pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından da vize talep etmektedir). Hindistan vizesi olmayan katılımcıların Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu vize bölümü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Vize işlemleri katılımcılar tarafından bireysel olarak gerçekleştirilecektir.
 
Bu bilgiler ışığında, anılan ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerinin http://kayit.deik.org.tr/KatilimFormu/89/5352 linkinde yer alan form aracılığı ile en geç 28 Ağustos 2015, Cuma günü mesai bitimine kadar avans ödeme dekontu ile birlikte DEİK’e (İlgili Kişi: Ecem Mirzaloğlu, Tel: 0212 339 5018, E-posta: emirzaloglu@deik.org.tr) iletilmesi hususunu bilgilerinize sunarız.   
                                                                                                                              Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası