T.C. BAŞBAKANI SAYIN BİNALİ YILDIRIM‘IN MOLDOVA ZİYARETİ KAPSAMINDA ÖZEL SEKTÖR HEYETİ PROGRAMI VE TÜRKİYE – MOLDOVA İŞ FORUMU, 5-6 MAYIS 2017 - Ankara Sanayi Odası

T.C. BAŞBAKANI SAYIN BİNALİ YILDIRIM‘IN MOLDOVA ZİYARETİ KAPSAMINDA ÖZEL SEKTÖR HEYETİ PROGRAMI VE TÜRKİYE – MOLDOVA İŞ FORUMU, 5-6 MAYIS 2017

İşareti : 05/5000-1256
İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından Odamıza iletilen yazıda, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ın Moldova resmi ziyareti kapsamında, 6 Mayıs 2017 tarihinde Kişinev’de Türkiye – Moldova İş Forumu gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Bu vesileyle, 5 – 6 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Özel Sektör Heyeti Programı ve İş Forumuna tekstil ve hazır giyim, inşaat ve inşaat malzemeleri, bankacılık ve finans, turizm, tarım ve gıda sanayii, bilgi ve işlem teknolojileri, lojistik merkezleri işletmeciliği, ilaç sanayi ve tıbbi cihazlar, kimya sektörleri öncelikli olmak üzere, çeşitli sektörlerden şirket ve kurumların katılımında fayda görüldüğü ifade edilmektedir.

Bahse konu ziyaret programına katılım için 2 Mayıs 2017 Salı günü mesai saati bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/393/8663 adresli internet bağlantısında yer alan formun eksiksiz doldurularak kayıt yaptırılması ve katılım bedelinin (ekonomi sınıfı ile uçuş paket program bedeli EUR900, business sınıfı ile uçuş paket program bedeli EUR1.500) başvuru formunda belirtilen hesaba yatırılması gerekmektedir.

Ayrıca, seyahatin özel uçakla gerçekleştirileceği, İstanbul – Kişinev – İstanbul uçuşlarının, konaklama, transfer, tercüme hizmetleri ve diğer organizasyon giderlerinin katılım bedeline dahil olduğu, Moldova’nın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmediği bilgisi paylaşılmaktadır.

Taslak programı ekte yer alan ziyaretin, güncel programının kayıt yaptıran şirket ve kurum temsilcilerine bilahare iletileceği belirtilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

Ek :
1- Moldova Cumhuriyeti – Yurtdışı Yatırım Notu (28 sayfa)
2- Taslak Program (1 sayfa)