T.C. BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN TUĞRUL TÜRKEŞ’İN TACİKİSTAN ZİYARETİ ÇERÇEVESİNDE TÜRKİYE-TACİKİSTAN İŞ FORUMU - Ankara Sanayi Odası

T.C. BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN TUĞRUL TÜRKEŞ’İN TACİKİSTAN ZİYARETİ ÇERÇEVESİNDE TÜRKİYE-TACİKİSTAN İŞ FORUMU

İşareti : 05/5000-351
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından Odamıza iletilen yazıda, Türkiye ve Tacikistan arasında diplomatik ilişkilerin tesisinin 25. yılında Türkiye-Tacikistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) IX.Dönem Toplantısının T.C. Başbakan Yardımcısı Sayın Tuğrul Türkeş ve Tacikistan Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı Sayın Nematullo Hikmatullozoda eşbaşkanlıklarında 15-17 Şubat 2017 tarihlerinde Duşanbe’de gerçekleştirileceği, bu ziyaret çerçevesinde DEİK / Türkiye-Tacikistan İş Konseyi tarafından 16 Şubat 2017, Perşembe günü Sheraton Otelinde Türkiye-Tacikistan İş Forumunun düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Türk Hava Yolları tarifeli uçuşlarda operasyonel değişikliğin meydana gelmesi nedeniyle, Türkiye’den katılacak işadamları heyetinin seyahat programının 15-17 Şubat olarak revize edilerek tavsiye edilen uçuşların Tacik Somon Air olarak belirlendiği ifade edilmektedir.

DEİK organizasyonunda yapılacak Duşanbe ziyaretine katılım için, en geç 9 Şubat 2017, Perşembe günü mesai bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/338/8109 adresli internet bağlantısı üzerinden online kayıt yaptırılarak kişi başı 500 USD tutarındaki katılım bedelinin online kayıt sayfasında belirtilen hesaba yatırılması gerekmektedir.

Söz konusu katılım ücretine Duşanbe’de 3 gece konaklama, transfer, tercüme vb. hizmetlerinin dahil olduğu, uçak biletleri ve vize alımı işlemlerinin katılımcılar tarafından münferit şekilde sağlanacağı ve Somon Air Havayollarının Türkiye’deki temsilciliklerine http://www.somonhavayollari.com/ adresli bağlantıdan ulaşılabileceği bilgisi verilmektedir.

Taslak programı ekte sunulan etkinliğe ilişkin her türlü güncelleme ve detaylı bilginin, katılım teyidi veren firma temsilcilerine ilgili Kurul tarafından bilahare iletileceğini bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

Ek: Program