Suudi Arabistan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Suudi Arabistan Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti

    6 Ocak 2010

Tarihi     : 06.01.2010
İşareti    : 5/5000 – 57
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz, 
 
T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, 05 – 09 Şubat 2010 tarihleri arasında, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği tarafından Devlet Bakanımız Sayın Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında, Suudi Arabistan (Riyad ve Cidde)’a yönelik olarak bir “Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti” programı gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
Girişimcilere potansiyel iş fırsatları sunan Suudi Arabistan’da, Pazar payımızın arttırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu Ticaret ve Müteahhitlik Heyetine demir-çelik ürünleri, inşaat malzemeleri, taşıt araçları ve yan sanayi, tekstil ve konfeksiyon, medikal araç ve gereçler, makine ve aksamları, elektrikli ve elektronik ürünler, ilaç, mutfak eşyaları, mobilya, gıda ürünleri ve mücevherat sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalar ile müteahhitlik ve müşavirlik firmalarının katılabileceği ifade edilmektedir.   
 
Söz konusu Ticaret ve Müteahhitlik Heyeti Programı kapsamında, iki ülke üst düzey yetkililerinin katılımıyla düzenlenecek İş Forumunun yanısıra, Türk ve Suudi girişimciler arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
 
Suudi Arabistan Ticaret Heyetine katılmak isteyen üyelerimizin 15 Ocak 2010 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıda irtibat bilgileri yer alan İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne başvurmaları gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası  
 
 
İlgili Kişi: Selçuk BAĞDATLI
 
 
Tel: 0212 454 09 79