Suriye Ticaret Heyeti hk. - Ankara Sanayi Odası

Suriye Ticaret Heyeti hk.

Tarihi     : 16.12.2009
İşareti    : 5/5000 – 4272
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
 
Sayın Üyemiz,  
 
T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Türkiye – Suriye Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyinin Başbakanlar düzeyindeki toplantısına katılmak üzere, beraberinde resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet ile 22 – 23 Aralık 2009 tarihleri arasında Suriye’ye yönelik resmi bir ziyaret gerçekleştirileceği belirtilmektedir.   
 
Söz konusu ziyaret ile eşzamanlı olarak Devlet Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN’ın katılımlarıyla, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Genel Sekreterliği tarafından, Suriye’ye yönelik bir Ticaret Heyeti Programının düzenleneceği ifade edilmektedir.
 
Söz konusu Ticaret Heyetine, inşaat malzemeleri, inşaat teknolojileri, mobilyalar, plastik ve metalden mamul çeşitli yapı malzemeleri, demir-çelik mamulleri, gıda ve gıda makineleri, otomotiv ve yedek parçaları, hazır giyi ve konfeksiyon, ev tekstili, mineral yakıtlar, çimento, kağıt mamülleri ve ambalaj malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılabileceği bildirilmektedir.
 
Ticaret Heyeti Programı kapsamında, iki ülke üst düzey yetkililerinin katılımlarıyla düzenlenecek İş Forumunun yanısıra, Türk ve Suriyeli girişimciler arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.
 
Suriye Ticaret Heyetine katılmak isteyen üyelerimizin 18 Aralık 2009 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıda irtibat bilgileri yer alan Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne başvurmaları gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası  
 
 
Tel: 0312 447 27 40 (dahili 161) 448 24 35
 
Faks: 0312 447 01 80