St. Petersburg Ticaret Heyeti - Ankara Sanayi Odası

St. Petersburg Ticaret Heyeti

Tarihi     : 11.07.2008
İşareti    : 5/5000 – 3025

Yanıt      : dim@aso.org.tr

 


Sayın Üyemiz;

T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Devlet Bakanımız Sn. Kürşad Tüzmen başkanlığında, iş adamlarının da katımıyla ülkemiz ihraç ürünlerinin tanıtımı, ihracatçı firmalarımızın dış pazardaki paylarında artış sağlanması, iki ülke iş çevreleri arasındaki yatırım ve işbirliği imkanlarının arttırılabilmesi amacıyla, Dış Ticarte Müsteşarlığı koordinatörlüğü ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İMMİB) organizatörlüğüğnde, 30 Temmuz-02 Ağustos 2008 tarihlerinde St Petersburg/ Rusya Federasyonu’na yönelik bir “Ticaret ve Müteahitlik Heyeti”nin düzenleneceği belirtilmektedir.

Başta inşaat malzemeleri ve müteahitlik olmak üzere otomotiv ve yan sanayi ürünleri, demir-çelik ürünleri, makina ve aksamları, kimyasallar, metal ürünler, müchevherci-kuyumcu eşyası, elektrik malzemeleri, elektrikli makine ve cihazlar, plastik ürünleri, mobilya, otel ekipmanları, ev tekstili ve konfeksiyon ürünleri, kozmetik ürünleri sektörleri ağırlıklı olmak üzere, üretici ve ihracatçı firmaların katılabileceği heyet kapsamında, Türk-Rus işadamlarının katılacağı ikili iş görüşmeleri ve Türk ihraç ürünlerinin tanıtılacağı ve işbirliği olanaklarının değerlendirileceği bir Seminer Programı düzenlenmesinin planlandığı ifade edilmektedir.

Söz konusu heyete katılmak isteyen üyelerimizin 16 Temmuz 2008 Çarşamba günü mesai bitimine kadar aşağıda iletişim bilgileri bulunan İMMİB’e başvurmaları hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası

  Bilgi ve Başvuru İçin