Sri Lanka / İngiliz Milletler Topluluğu Hükümet Başkanları Zirvesi Çerçevesinde Düzenlenec - Ankara Sanayi Odası

Sri Lanka / İngiliz Milletler Topluluğu Hükümet Başkanları Zirvesi Çerçevesinde Düzenlenec

    4 Eylül 2013

Tarih: 04.09.2013
İşareti: 05/5000- 3119
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Dışişleri Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen, Sri Lanka Hükümetinin 15 – 17 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenecek İngiliz Milletler Topluluğu Hükümet Başkanları Toplantısı çerçevesinde, 12-14 Kasım 2013 tarihlerinde İş Forumunun düzenleyeceği ifade edilmektedir.
 
Yazıda, Sri Lanka Dışişleri Bakanı G. L. Peiris’in önceden yaptığı bir açıklamada, Forumun ülkeye büyük yatırım getireceğine inandığını, etkinliğe iş çevrelerinden en az yarısı yurtdışından olmak üzere yaklaşık 1000 kişinin katılmasının beklendiğini, Forum kapsamında büyük bölümü küçük ve orta ölçekli işletmelere tahsis edilecek 400 stanttan oluşan bir sergi/fuar düzenleneceğini, yerli üreticilerle yabancı iş adamlarının bir araya gelmesini sağlayacak bu faaliyet ile Sri Lankalı üreticilerin ürünlerini dış dünyaya tanıtacakları ve pazarlayabilecekleri bir ortamın oluşmasının sağlanacağını kaydettiği bildirilmektedir.
 
Yazıda devamla, kayıt işlemlerinin Londra’da bulunan İngiliz Milletler Topluluğu İş Konseyi (Commonwealth Business Council) tarafından yürütüldüğü, katılımcıların kayıtlarını Online olarak da yaptırabilecekleri, Foruma ülkemiz iş çevrelerinden olabilecek katılım için isim listelerinin Kolombo Büyükelçiliğimize iletilmesi halinde kayıt konusunda Sri Lanka Dışişleri Bakanlığının yardımının talep edilebileceği belirtilmektedir.
 
Bu kapsamda, söz konusu Foruma katılmak isteyen üyelerimizin Kolombo Büyükelçiliğimize iletilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (e-posta: seda.gedik@tobb.org.tr , Faks: 218 22 09) katılımlarını bildirmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası