Sn. Cumhurbaşkanımızın Danimarka Ziyaretine Katılım - Ankara Sanayi Odası

Sn. Cumhurbaşkanımızın Danimarka Ziyaretine Katılım

    5 Mart 2014

Tarih: 05.03.2014  
İşareti: 05/5000-799
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün 17-19 Mart 2014 tarihlerinde Danimarka’ya resmi ziyareti kapsamında, Sayın Cumhurbaşkanımıza refakat edecek özel sektör heyetinin organizasyonu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce gerçekleştirileceği bildirilmiştir.
 
Program çerçevesinde, 17 Mart 2014 tarihinde, Kopenhag’da Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek ve TOBB-DEİK Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun onurlandırmalarıyla, iki ülke işadamları ve önde gelen kurum temsilcilerinin bir araya geleceği “Türk-Danimarka Ticaret ve Yatırım Forumu” düzenlenmesi öngörülmektedir. Forum kapsamında, Yeşil Enerji Teknolojileri, Gıda & Tarım Teknolojileri ve Sağlık sektörü temalarında paralel toplantılar düzenlenmesi öngörülmektedir.
 
Yeşil Enerji Teknolojileri oturumunda enerji verimliliği, sürdürülebilir enerji, rüzgar ve güneş enerjisi, biyokütle ve kentsel yaşam; Gıda ve Tarım Teknolojileri oturumunda etkili gıda güvenliği, gıda işleme, güvenli ve sağlıklı gıda ve gıda maddeleri; Sağlık oturumunda ise Danimarka sağlık sistemi, bilişim teknolojileri ile sağlığın buluşması, rehabilitasyon ve medikal ürünler konularının işlenmesi öngörülmektedir.
 
Söz konusu ziyarette kontenjan kısıtlaması olup, ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere TOBB-ING Bank, Çetin Emeç Şubesi (Şube Kodu: 278) TR850009900310435600200003 numaralı Avro hesabına 1500 (Bin Beş Yüz) Avro avans bedeli ödemeleri gerekmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesini müteakip, bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan tahsil edilecektir.
 
Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkânları/Yurtdışı Etkinlikler” bölümünde yer alan “Danimarka Ziyareti Özel Sektör Heyeti Başvuru Formu ”nu yüksek çözünürlüklü ve “JPEG” formatında bir resim ekleyip, eksiksiz doldurarak, avans bedelinin ödendiğini gösteren, katılımcının ismini ve Danimarka ziyareti ibaresinin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 10 Mart 2014, Pazartesi günü mesai bitimine kadar TOBB’a (Seda Gedik, E-posta: danimarka@tobb.org.tr Faks: 0312 2182209) iletmeleri gerekmektedir.
 
Katılım ücreti ve organizasyon hizmetleri, katılımcıların sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan katılımcıların ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, en geç 12 Mart 2014, Çarşamba günü mesai bitimine kadar, TOBB’a yazılı olarak bildirilmesi kaydıyla, avans olarak yapılan ödeme iade edilebilecektir.
 
Danimarka Schengen vize bölgesi dahilindedir. Schengen vizesi olmayan katılımcıların http://www.denmarkvac-tr.com/contacus.html adresinde yer alan başvuru adımlarını izleyerek, aynı adresten ulaşılabilecek başvuru formunu doldurmaları ve Danimarka vize işlemlerinden sorumlu Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir ve Gaziantep Vize Merkezi’ne (VFS GLOBAL) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası