Sn. Cumhurbaşkanımızın Danimarka Ziyareti - Ankara Sanayi Odası

Sn. Cumhurbaşkanımızın Danimarka Ziyareti

    20 Şubat 2014

Tarih: 20.02.2014
İşareti: 05/5000-647
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen; Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün, 17-19 Mart 2014 tarihlerinde Danimarka’ya resmi bir ziyaret gerçekleştireceği iletilmektedir. Bahse konu ziyarette Sayın Cumhurbaşkanımıza özel bir sektör heyetinin refakat edeceği ve ziyaret programını düzenleme görevinin TOBB’a ait olduğu bildirilmektedir.
 
Program çerçevesinde, Kopenhag’da Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek ve TOBB-DEİK Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun onurlandırmalarıyla, iki ülke işadamları ve önde gelen kurum temsilcilerinin bir araya geleceği başvuru formuekte yer alan“Türk-Danimarka Ticaret ve Yatırım Forumu”nun düzenleneceği ve forum kapsamında, Yeşil Enerji Teknolojileri, Gıda & Tarım Teknolojileri ve Sağlık sektörü temalarında paralel toplantıların yapılacağı belirtilmektedir.
 
Söz konusu ziyarette kontenjan kısıtlamasının olduğu, ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere TOBB-ING Bank, Çetin Emeç Şubesi (Şube Kodu: 278) TR850009900310435600200003 numaralı Avro hesabına 1500,- (BinBeşYüz) Avro avans bedeli ödemeleri gerektiği,katılım bedelinin kesinleşmesini müteakip, bakiye tutarının ziyaret öncesinde katılımcılardan tahsil edileceği vurgulanmaktadır.
 
Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkânları/Yurtdışı Etkinlikler” bölümünde yer alan “Danimarka Ziyareti Özel Sektör Heyeti Başvuru Formu”nu yüksek çözünürlüklü ve “jpeg” formatında bir resim ekleyip, eksiksiz doldurarak, avans bedelinin ödendiğini gösteren, katılımcının ismini ve Danimarka ziyareti ibaresinin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 3 Mart 2014, Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar TOBB’a (Seda Gedik, E-posta: danimarka@tobb.org.tr Faks: 0312 2182209) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası