Slovenya Cumhurbaşkanı’nın Türkiye Ziyareti Vesilesiyle ‘Türk-Sloven İş Forumu’ - Ankara Sanayi Odası

Slovenya Cumhurbaşkanı’nın Türkiye Ziyareti Vesilesiyle ‘Türk-Sloven İş Forumu’

Tarihi     : 07.05.2009
İşareti    : 5/5000 – 
1844

Yanıt      : dim@aso.org.tr  

Sayın Üyemiz, 

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Slovenya Cumhurbaşkanı Danilo Türk ve beraberindeki 70 kişilik işadamları heyetinin Türkiye ziyareti vesilesiyle 21 Mayıs 2009 Perşembe saat 10.30’da Maslak Sheraton Otel’de ‘Türk – Sloven İş Forumu’ gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Stratejik konumu ile Orta, Doğu ve Güney Avrupa ulaşım yolları üzerinde yer alan ve Avusturya, Slovakya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerin ticareti açısından da oldukça önemli bir konuma sahip olan Slovenya ile işbirliğimizde öncelikli sektörler inşaat ve gayrimenkul, enerji, makine, otomotiv ve yan sanayii, gıda, tekstil, elektrik-elektronik, plastik, kağıt ve ağaç işleme ve turizmdir. Ayrıca, Slovenya’da uluslararası finansman kuruluşlarının desteklediği Avrupa koridorları kapsamında önemli altyapı, otoyol ve demiryolu yatırımlarına ilişkin projelerde Sloven müteahhitlik firmaları ile işbirliği imkanları mevcuttur. Türkiye ve Slovenya arasındaki ekonomik ilişkiler ve işbirliklerinin geliştirilmesi açısından önem taşıyan toplantıya katılacak Sloven firmaların bilgileri ilişiktedir.

Cumhurbaşkanı Danilo Türk’ün katılımıyla, aşağıdaki taslak program doğrultusunda gerçekleştirilecek sözkonusu İş Forumu ve firmalararası ikili görüşmelere katılmak isteyen üye firmalarımızın ekteki katılım formunu doldurarak 18 Mayıs Pazartesi mesai bitimine kadar DEİK’e (Canan Özbay, Tel: 0212.3395074, E-mail: cozbay@deik.org.tr) iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası  

Taslak Program:

10.45-11.15 Kayıt
11.15-12.15 Açılış Oturumu
12.15-14.30 İkili Firma Görüşmeleri