Singapur Ticaret Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Singapur Ticaret Heyeti

    28 Haziran 2012

Tarihi : 28.06.2012
İşareti: 05/5000-2148
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden aınan bir yazıda, Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı’nın koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile 21-24 Temmuz 2012 tarihleri arasında Singapur’a yönelik olarak bir ticaret heyeti programı düzenleneceği bildirilmektedir.
 
Girişimcilere potansiyel iş fırsatları sunan Singapur’da pazar payının artırılması ve anılan ülkeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete tarım ve gıda ürünleri, su ürünleri, demir ve demirdışı metaller, ağaç mamülleri ve orman ürünleri, değerli  maden ve mücevherat, kimyasallari tekstil ve hammaddeleri, konfeksiyon, otomotiv ve otomotiv yan sanayi, deri  ve deri mamulleri sektörleri başa olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların iştirak edeceği ifade edilmektedir.
 
Söz konusu ticaret heyeti programı kapsamında, Türkiye’den ve anılan ülkeden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek iş forumun yanı sıra Türk ve Singapurlu girişimciler arasında iş görüşmeleri gerçekleşeceği belirtilmektedir. Bu çerçevede, bahse konu programın, gerek anılan pazara girmek isteyen gerekse pazar paylarını daha da arttırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat oluşturduğu ifade edilmektedir.
 
Singapur Ticaret Heyeti programına katılmak isteyen üyelerimizin 6 Temmuz 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıdaki irtibat bilgileri yer alan Ege ihracatçı Birlikleri (EİB) Genel Sekreterliği’ne başvurmaları gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası
 
İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği
Gülay Maria Çece Tel: 0212 454 05 59,Faks: 0212 454 05 01-02,
E-Posta:gulayc@iib.org.tr;gcece@iib.org.tr
 
Singapur pazarı hakkında detaylı bilgi için:  
Mustafa Yavuz, Singapur  Ülke Masası Uzmanı
Tel: 0312 204 82 01 E-Posta:myavuz@ekonomi.gov.tr