Sema Ramazanoğlu, ASO Teknik Koleji öğrencileriyle bir araya geldi

    24 Kasım 2016

Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı, Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, ASO Teknik Koleji tarafından düzenlenen ’Kariyer Günleri’ etkinliğine konuşmacı olarak katıldı.

Ramazanoğlu, öğrenim hayatı, siyasi yaşamı ve bakanlığı döneminde edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaştı ve konferansın ardından öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

ASO 1.OSB’de düzenlenen etkinliğe Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, ASO Eğitim Vakfı Üyeleri, ASO Teknik Koleji öğretmen ve öğrencileri katılım gösterdi.

Konferansta öğrencilere seslenen Ramazanoğlu, “Ailenize, vatanınıza ve milletinize yararlı birer bireyler olmak istiyorsanız, okuyun, çok çalışın ve yaptığınız her işte farkındalık yaratın. Yaptığınız işlerde farkındalık yaratmanız sizlere ayrı bir değer katacaktır. Sizler şu anda hayatınızda ne yapacağınıza karar vermeli ve o konu üzerinde çalışmalarınızı yoğun bir şekilde sürdürmelisiniz “diye konuştu.

Kitap okumanın önemi ve faydaları  hakkında bilgiler veren Ramazanoğlu; ”Başarılı olmak için okumak, öğrenmek, düşünmek, okuduklarımızı yorumlamak gibi zihin sporları yapmalıyız. Kütüphanemde tarih, sosyoloji, psikoloji, siyaset, roman, hikaye, şiir kitapları var. Sosyal konuların hepsine çok ilgiliyim. En çok kitaplarımla vakit geçiriyorum. Sizlerde kitaplarla daha çok kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Toplumda değer görmek istiyorsanız iyi ve ahlaklı bir insan olarak yaşamaya gayret gösterin. Siz o değeri üzerinizde taşıdığınız sürece hangi noktada olursanız olun önemli bir yere geldiğinizde o değerinizde götürmüş olursunuz” diye konuştu.

Konferansın sonunda ASO Teknik Koleji’nin sınıf, uygulama atölye ve birimlerini gezerek incelemelerde bulunan Ramazanoğlu, ASO Teknik Koleji’nin dünyadaki birçok örnekten önde olduğunu belirtti.

 img_0023 img_0987   img_9769
 img_9898   img_9924