SELECT USA ABD’DE YATIRIM ZİRVESİ - Ankara Sanayi Odası

SELECT USA ABD’DE YATIRIM ZİRVESİ

İşareti : 05/5000-934
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz,


Amerikan Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan yazıda, Amerika’da yatırımın Select USA (https://www.selectusa.gov/welcome) programı ile desteklendiği ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, Select USA Programı ile ABD’ye yatırım yapmanın avantajları ortaya konurken Türk firmalara ücretsiz danışmanlık hizmetlerinin verildiği, ABD’de yatırım yapmak isteyen ya da mevcut işlerini büyütmek isteyen iş sahiplerine, iş yeri açma ve genişletme sürecinde lojistik prosedürü anlamalarına yardımcı olunduğu bildirilmektedir.

Ayrıca Select USA hizmetleri olarak; yatırım fırsatları ve teşvikler konusunda yatırımcıların yerel ya da federal kaynaklarla buluşturulması, iş geliştirme için federal programlar ve teşvikler hakkında bilgi verilmesi, sektörde yer alan kuruluşlarla bağlantı kurarak, bilgi ve potansiyel iş ortakları bulunması, federal kuruluşlarla başarılı işbirlikleri yapılması için engellerin belirlenip ortadan kaldırılması, iş yeri kurarken ve işçi çalıştırırken uyulması gereken ABD kural ve kanunları hakkında bilgi sağlanması sıralanmaktadır.

2017 Select USA Yatırım Zirvesi’nin (https://www.selectusa.gov/selectusa-summit) ABD Ticaret Bakanlığı bünyesinde, 18-20 Haziran 2017 tarihinde Gaylord National Resort and Convention Center, Washington, D.C. bölgesinde gerçekleştirileceği, üst düzey iş dünyası ve hükümet liderlerinin son eğilimler hakkında görüşlerini sunacağı, ABD’deki yatırım fırsatlarının sergileneceği ve zirvenin iş geliştirmek isteyen yetkililerin kaynaklar ve teşvikler hakkında bilgi sahibi olmalarının sağlanacağı belirtilmektedir.

Kayıt http://www.selectusasummit.us/apply/ bağlantısından yapılabilmekte ve daha fazla bilgi Amerika Başkonsolosluğu Ticaret Uzmanları Gökçe Tuncer (gokce.tuncer@trade.gov, T: +90 2123359133, C: +90 5323476934) ve Ebru Olcay (ebru.olcay@trade.gov, T: +90 2123359253) kanalıyla alınabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası