SAYIN BAKAN NİHAT ZEYBEKCİ’NİN RESMİ ZİYARETİ VESİLESİYLE İNGİLTERE’YE ÖZEL SEKTÖREL HEYET ZİYARETİ - Ankara Sanayi Odası

SAYIN BAKAN NİHAT ZEYBEKCİ’NİN RESMİ ZİYARETİ VESİLESİYLE İNGİLTERE’YE ÖZEL SEKTÖREL HEYET ZİYARETİ

    13 Kasım 2017


İşareti : 04/5000-3054
İrtibat : dim@aso.org.tr
İlgili Kişi: Valerie Mack (valerie.mack@aso.org.tr)

Sayın Üyemiz,
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin, Türkiye-İngiltere Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı vesilesiyle, 28-29 Kasım 2017 tarihlerinde İngiltere’ye resmi bir ziyaret gerçekleştireceği ve 29 Kasım 2017 tarihinde her iki ülke Bakanlarının katılımıyla “İngiltere-Türkiye İş Forumu”nun düzenleneceği belirtilmektedir.

İngiltere ile ticaret hacmimiz 2016 yılında 17,1 milyar dolara ulaşmış olup, ihracat fazlamız 6 milyar doların üzerindedir. İngiltere’nin ithalatında ilk yirmi ülke arasında yer alan Türkiye’de, 2500’ün üzerinde İngiliz firma faaliyet göstermekte olup AB ülkeleri ortaklı uluslararası sermayeli şirketlerin içinde İngiltere, Türkiye ekonomisinde ikinci sırada yer almaktadır. Bu kapsamda İngiltere, ülkemizin halihazırda önemli ve güçlü bir ekonomik partneri konumundadır. Yazıda, anılan ziyarete öncelikli olarak akıllı şehirler, finansal hizmetler, inşaat / altyapı ile üçüncü ülkelerde işbirliği alanlarında faaliyet gösteren firma temsilcilerinin katılımında fayda görüldüğü ifade edilmektedir.

Söz konusu Forumun taslak programı ekte yer almaktadır. İş Forumu’na katılım 25 kişiyle sınırlı olup, Foruma katılmak isteyen üyelerimizin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/523/9209 bağlantısında yer alan katılım formunu 16 Kasım 2017 Perşembe gününe kadar doldurmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

Ek :Taslak+Program (1 sayfa)