Savunma & Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) - Ankara Sanayi Odası

Savunma & Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA)

    23 Şubat 2016

Tarih: 23.02.2016
İşareti:  05/5000-451
İletişim: dim@aso.org.tr

  
Savunma Sanayi Müsteşarlığı himayelerinde, Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) tarafından gerçekleştirilen Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) uluslararası etkinliğinin üçüncüsü; 11-13 Ekim 2016 tarihlerinde Congresium Ankara Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecektir.
 
Bu etkinlik, katılımcılara savunma ve havacılık sektörlerindeki dev firmalar ile yüz yüze görüşme imkanı sağlamakta; yeni iş ilişkileri geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın oldukça önem verdiği bu etkinlik, sektör firmaları açısından, hem yerel hem de uluslararası piyasada görünürlüklerini arttırmak, iş birliği fırsatları yakalamak ve vizyon geliştirmek açısından önemli bir teknoloji platformu niteliğindedir.
 
Etkinliğin ilk gününde, sektörle ilgili yeniliklerin konuşulacağı, sektörün karşılaştığı problemlerin ve olası çözümlerin tartışılacağı konferanslar düzenlenmekte ve akşamında gala yemeği organize edilmektedir. İkinci ve üçüncü gün, stantlı katılımcılar için; ikili iş görüşmeleri organize edilecektir. Etkinliğin son gününde sanayi gezisi düzenlenecektir.
 
2014 yılında 34 ülkeden, 250 firmanın üzerinde katılım ile, 4800 kayıtlı ikili iş görüşmesi yapılmış olup; yurt dışından AIRBUS MILITARY, THYSSENKRUPP, BAE Systems, BOEING, SIKORSKY, EADS, OTOMELARA, EADS Sogerma, MBDA, LATECOER, AERAZUR ZODIAC, AVIO, EATON, Torino Piemonte Aerospaca, Plansee Tungsten Alloys, Goldon, Agora Consulting, Aerospace Valley, Blufield , UBIFRANCE gibi ana tedarikçi firmalar ve yan sanayi firmalarının katılımı gerçekleşmiştir. Yurt içinden ise TAI, ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, FNSS gibi ana sanayi firmaları, Kuvvet komutanlıkları, yabancı askeri ataşeler ve pek çok yan sanayi firması katılmıştır. Daha detaylı bilgi için http://icdda.com.tr/ web sitesi incelenebilir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası