Saraybosna Yatırım Konferansı - Ankara Sanayi Odası

Saraybosna Yatırım Konferansı

Tarih : 10.05.2013 
İşareti : 05/5000-1812
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda; Saraybosna Ticaret Müşavirliğimizden alınan yazıya atfen; Bosna Bank International ve İslam Kalkınma Bankası işbirliği ile 17-18 Mayıs 2013 tarihlerinde IV. Saraybosna İş Forumu’nun düzenleneceği ifade edilmektedir.
 
Balkan ülkeleri arasında ikili ilişkileri geliştirmek, yatırım ve ticari ilişkileri arttırmak amacıyla düzenlenen Konferans’ın geçmiş yıllardaki katılımcıları arasında, Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Sn. Ivo Josipovic, Sırbistan Başbakanı Sn. Mirko Cvetkovic, Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan, Dışişleri Bakam Sn. Ahmet Davutoğlu, Eski ABD Başkanı Sn. Bili Clinton, İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkam Sn. Şeyh Salih Kamil ve TOBB Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu yer almaktadır.
 
Bahse konu forum kapsamında gerçekleştirilecek panelin ardından uluslararası uzmanlar ve yatırımcılar tarafından tarım, altyapı, enerji ve turizm alanlarındaki en iyi uluslararası uygulamalar ve deneyimler ile hâlihazırdaki potansiyelin geliştirilmesi için neler yapılabileceğine ilişkin sunumlar yapılacağı ve ilgili girişimcilerin muhataplarıyla bir araya gelebilmeleri amacıyla “İkili İş Görüşmeleri” gerçekleştirileceği, programın ikinci gününde ise yabancı yatırımcılar için turistik geziler ile Bosna Hersek’teki üretim tesislerinin ziyaret edilmesine yönelik etkinlikler düzenleneceği belirtilmiştir. Konferans hakkında daha detaylı bilgiye, Konferansın resmi internet sitesinden (www.saraievobusinessforum.com) ulaşılabilmektedir.
 
Yazıda ayrıca, söz konusu İş Forumuna Ekonomi Bakanlığınca da katılım sağlanacak olup, bahse konu ziyaretin Bosna Hersek Yatırım Stratejisi Eylem Planı kapsamında değerlendirilerek Bakanlık ve iş adamlarından oluşan bir heyet oluşturulmasının öngörüldüğü bildirilmektedir.Katılmak isteyen üyelerimizin  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (Damla Çağlar, Tel: 0312 218 22 26, damla.caglar@tobb.org.tr) başvurmaları gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası