Saray Bosna Proje Duyuruları - Ankara Sanayi Odası

Saray Bosna Proje Duyuruları

    10 Haziran 2013

Tarih: 10.06.2013
İşareti:05/5000-2202
 
Sayın Üyemiz,
 
T.C. Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım Ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda, 17-18 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenlenmiş olan 4. Saraybosna İş Forumu’na katılım sağlamak üzere Ekonomi Bakanlığı temsilcileri tarafından Bosna Hersek’e bir ziyaret gerçekleştirilmiş olduğu iletilmektedir.
 
Bahse konu forumda “Büyüme Modelleri ve Alınan Dersler” başlığı altında Malezya, Türkiye, Slovenya ve Birleşik Arap Emirlikleri üst düzey temsilcileri tarafından ülkelerindeki yatırım ortamı, ekonomik görünümler, Bosna Hersek ile ilişkileri konularında bilgiler verilmiş olduğu ve ülkelerindeki ekonomik başarılara ilişkin tecrübe aktarımında bulunulduğu belirtilmektedir. Diğer yandan, Bosna Hersek’teki yatırım ortamı ve olanakları ile ilgili olarak sektörel bazlı sunumların yapıldığı ifade edilmektedir.
 
Bosna Hersek’e yönelik olarak önümüzdeki dönemde de bazı faaliyetlerin gerçekleştirilmesi öngörülmekte olduğu, bu kapsamda Ekonomi Bakanlığınca oluşturulmuş olan “Bosna Hersek Yatırım Stratejisi ve Eylem Planı” çerçevesinde, ilgili kuruluşların yetkililerinden oluşan bir heyetin Bosna Hersek’teki yatırım ortamı ve yatırım imkânlarını firmalarımıza anlatmak üzere ülkemize davet edilmesi suretiyle İstanbul ve Ankara’da bir seminer düzenleneceği iletilmektedir. Semineri müteakiben söz konusu ülkedeki yatırım projelerine ilgi duyabilecek firmalarımızdan oluşan bir heyet ile bahse konu ülkeye bir ziyaret düzenlenmesinin faydalı olacağı vurgulanmaktadır.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası