ŞANGAY İşbirliği Örgütü Tarafından Kobi’lere Yönelik Olarak Düzenlenecek Forum - Ankara Sanayi Odası

ŞANGAY İşbirliği Örgütü Tarafından Kobi’lere Yönelik Olarak Düzenlenecek Forum

    13 Ağustos 2014

Tarih: 12.08.2014     
İşareti:  05/5000-2561
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, T.C. Dışişleri Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen; 26-27 Ağustos 2014 tarihlerinde Altay bölgesinde bulunan Belokuriha şehrinde girişimcilik ve sınır ötesi işbirliği konusunda Şangay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ŞİÖ II. Gençlik Forumu’nun düzenleneceği ve Forumun bu yılki ana temasının ŞİÖ coğrafyasında küçük ve orta ölçekli ekonomik projeler geliştirilmesi olduğu bildirilmektedir.
 
Yazıda devamla, ŞİÖ üye, gözlemci ve diyalog ortağı devletlerden 1.500 genç işadamının katılımının beklendiği ifade edilen Foruma, ülkemizden işadamlarının davet edildiği ve Altay bölgesindeki konaklama, iaşe ve şehir içi ulaşım masraflarının karşılanacağı ifade edilmektedir.
 
KOBİ oranın düşük olduğu Rusya’da KOBİ’lere yönelik teşvik edici önlemler alınmakta; bu bağlamda Rusya KOBİ’lerimiz için önemli bir yatırım potansiyeli sunmaktadır. Rusya’nın en büyük bankası konumundaki devlet bankası Sberbank’ın da Türk yatırımcıları gerek Rusya’da, gerek üçüncü ülkelerde desteklemek yönünde özel programlar başlattığı ve Rusya’nın muhtelif bölgelerindeki Sberbank şubelerinde Türk yatırımcılara hizmet vermek üzere özel masalar teşkil etmektedir. Foruma katılıma ilişkin detaylı bilgiler için Bayan Kseniya Guseva (tel: + 7 917 599 13 12, e-posta: info@molpalata.ru) ile temas edilmesi gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
 Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası