Primorski Eyaleti’nin Yatırım Potansiyeli - Ankara Sanayi Odası

Primorski Eyaleti’nin Yatırım Potansiyeli

    11 Mart 2013

Tarih: 11.03.2013 
İşareti: 05/5000-862
 
Sayın Üyemiz,
 
Rusya Federasyonu Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Mümessilliği’nden alınan bir yazıda, Primorski eyaletinin yatırım potansiyelini tanıtmak üzere eyaletin web sayfası iletilmektedir. (http://invest.primorsky.ru/invest/)
Anılan web sitesinde; Primorski Eyaleti ile ilgili bilgiler, yol haritaları, yatırım beyannamesi, yatırım projeleri iş teklifleri, yatırımcılar için rehberlik ve diğer bilgilerin mevcut olduğu iletilmektedir.
 
Türk yatırımcıların herhangi bir proje ile ilgilenmesi halinde Primorski Eyaleti Uluslararası İşbirliği ve Turizmi Geliştirme Dairesi’nin buna ilişkin daha ayrıntılı bilgileri göndermeye hazır olduğu, ayrıca Primorski Eyaleti’nin Nadejdinsk ve Ussuriysk bölgelerinde yatırım alanlarının, sanayi bölgelerinin ve teknoparkların oluşturulmasının planlanmakta olduğu, bu vesileyle de Rus tarafın yabancı yatırımcıları aradığı bildirilmektedir. Konuya ilgi duyan üyelerimizin Rusya Federasyonu Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Mümessilliği (Tel:0312 425 46 90 Faks:0312 418 39 91 E-posta: rustradeturk@yandex.ru) ile irtibata geçmesi hususunu bilgilerinize sunarız. 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası