Portekiz Firmasının Ortak Yatırım Teklifi - Ankara Sanayi Odası

Portekiz Firmasının Ortak Yatırım Teklifi

Tarihi :  01.04.2011
İşareti : 5/5000 – 1102
Yanıt : dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Portekiz’in önde gelen mağaza zincirlerinden Sonae’nin, parakende tekstil alanında Türkiye’de bir firmayla ortak yatırım yapmak istediği belirtilmektedir. Sonae’nin 0 – 14 yaş çocuk kıyafeti ve aksesuarları satan Zippy ( http://www.zippy.pt/Zippy/Company ), Nike, Adidas, Puma, Reebok, Converse, Asics, Arena, Wilson gibi uluslararası markaları bünyesinde bulunduran ve Portekiz’deki bir spor mağazası olan Sport Zone ( www.sportzone.pt ) mağazalarıyla pazara giriş yapmayı öngördüğü belirtilmektedir.
 
Sözkonusu yazıda devamla, Sonae’in, Türkiye’de ortaklık yapmak istediği firmada aradığı özellikler; perakende alanında tecrübe, pazarı tanıma ve yasal işlemler hakkında bilgi sahibi olma şeklinde sıralanmaktadır.
 
Bu çerçevede, bahsi geçen işbirliği ile ilgilenen üyelerimizin DEİK Bölge Koordinatörü Aslı Özelli (Tel: 0212 339 50 11, E-posta: aakdeniz@deik.org.tr ), Türk – Portekiz İş Konseyi Başkanı Fahri Gökyayla (Tel: 0232 483 80 31, E-posta: fahri@diplomatgold.com ) veya Sonae temsilcisi Paulo Simoes ( E-posta: paulo.simoes@sonaesr.com ) ile temasa geçmeleri gerekmektedir. Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası