Portal empresarıal S.L. Şirketinin sahtekarlık girişimi - Ankara Sanayi Odası

Portal empresarıal S.L. Şirketinin sahtekarlık girişimi

    4 Temmuz 2015

Tarih: 03.07.2015
İşareti: 05/5000-1570
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Madrid Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nin yazısına istinaden, şikayetler üzerine Madrid Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği tarafından yapılan incelemeler neticesinde, İspanya’nın Valensiya bölgesinde kurulu bir şirket olan PORTAL EMPRESARIAL S.L. ve bu şirkete ait olan Industry&Commerce (I+C) (www.industry-commerce.com) tarafından Türkiye, Avrupa ülkeleri ve Kuzey Afrika’da birtakım dolandırıcılık ve sahtekarlık faaliyetlerinin yürütülmekte olduğu bildirilmektedir.
 
Yazıda devamla, PORTAL EMPRESARIAL S.L. firmasının daha evvelden de benzeri dolandırıcılık faaliyetleri bulunan EUROPEAN CITYGUIDE S.L. firmasının isim değiştirmiş hali olduğu belirtilmektedir. Adı geçen şirketlerce yürütülen faaliyetlerin gerek Valensiya Ticaret Odası ve Ticaret Müdürlüğü gerekse ilgili Avrupa kuruluşları nezdinde dürüst ticaret ilkesinin ihlali olarak nitelendiği bilgisi verilmektedir.
 
Bu kapsamda herhangi bir belge imzalamadan önce söz konusu belgenin çok detaylı incelenmesinin, PORTAL EMPRESARIAL S.L tarafından gönderilen hiçbir teklifin kabul edilmemesinin ve bahse konu firma tarafından gönderilen e-posta vb. gibi yazıların da gerektiğinde kullanılmak üzere muhafaza edilmesinin önem arz etmekte olduğu bildirilmektedir.
Bilgilerinize sunarız.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası