Pakistan/Hizmet Ticareti - Ankara Sanayi Odası

Pakistan/Hizmet Ticareti

    14 Nisan 2016

Tarih: 14.04.2016

İşareti: 05/5000-887

İletişim: dim@aso.org.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda, Ekonomi Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen; ülkemiz ile Pakistan arasında bir serbest ticaret alanı kurulmasına yönelik Çerçeve Anlaşmanın 22 Mart 2016 tarihinde İslamabad’da imzalandığı belirtilmektedir. Bu kapsamda, ikinci tur Serbest Ticaret Anlaşması (STA) müzakerelerinin 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde İslamabad’da düzenlenmesinin ve söz konusu STA müzakerelerinde “hizmet ticareti” bölümünün de görüşülmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.

Söz konusu müzakerelere esas oluşturmak üzere TOBB internet sitesinin (www.tobb.org.tr) “Hizmetler/Uluslararası İş İmkânları-Ülke Duyuruları-Pakistan” bölümünde yer alan “Pakistan-Analiz Amaçlı Veri Talebi” başlıklı belgedeki hususlara ilişkin mümkün olan bilgilerin Ekonomi Bakanlığına iletilmesi talep edilmektedir.

Üyelerimizin yukarıda belirtilen belgedeki hususlardan ilgili bölümlere yönelik cevaplarının ve müzakereler çerçevesinde ele alınması önemli olduğu düşünülen konulara ilişkin görüşlerinin 20 Nisan 2016 tarihine kadar TOBB’a (kaan.gaffaroglu@tobb.org.tr) iletilmesi hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Ankara Sanayi Odası