Pakistan/Dubai’de düzelenecek Public Private Partnership Toplantısı hk. - Ankara Sanayi Odası

Pakistan/Dubai’de düzelenecek Public Private Partnership Toplantısı hk.

Tarihi     : 20.01.2010
İşareti    : 5/5000 – 230
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Dışişleri Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen, Pakistan’ın, ülkemizden devlet yetkilileri ve özel sektör temsilcilerini Demokratik Pakistan’ın Dostları Grubu (DPDG) çerçevesinde Dubai’de düzenlenmesi öngörülen Kamu – Özel sektör ortaklığı (Public Private Partnership -PPP) konulu toplantıya davet ettiği bildirilmektedir.
 
Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Sn. Bülent ARINǒın katılımıyla, 26 Ocak 2010 tarihinde Dubai’de düzenleneceği bildirilmekte ve toplantının, Pakistan’ın uzun vadede sosyo-ekonomik kalkınmasını ve istikararını teminen kamu-özel sektör ortaklığını teşvik etmeye yönelik olacağı belirtilmektedir. (Sayın Arınç,  THY’larının 24 Ocak 2010 tarihinde 20:10 uçağıyla İstanbul’dan Dubai’ye gidecek, 27 Ocak 2010 sabah 07:40 uçağıyla İstanbul’ dönüş yapacaktır.)
 
Söz konusu toplantının masraflarının katılımcılar tarafından karşılanacağı ifade edilmektedir.
 
Yazıda devamla, bahse konu toplantıda özellikle enerji, tarım-tarımsan endüstri, altyapı ve soyal altyapı (özellikle eğitim ve sağlık) gibi alanlar üzerinde durulacağı belirtilmektedir. Özellikle enerji sektöründen ABD, BAE, Güney Kore, Japonya ve Kanada’dan işadamlarının iştirak edeceği ifade edilmektedir. Söz konusu toplantıya ilişkin hazırlanan program ekte verilmektedir.
 
Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin 23 Ocak 2010 tarihine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 0312 218 22 32 numaralı telefon veya zeynep.yurtsever@tobb.org.tr e-posta adresine katılımlarını bildirmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası