Pakistan Punjab – Yük Taşımacılığı - Ankara Sanayi Odası

Pakistan Punjab – Yük Taşımacılığı

Tarih: 13.09.2013
İşareti: 05/5000-3263 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Pakistan Büyükelçiliği’nden alınan bir yazıya atfen; Pakistan’ın Punjab Eyaleti Hükümeti’nin, Rawalpandi-Islamabad’da toplu transit taşımacılık sistemi üzerinde fizibilite çalışması yapacağı bildirilmekte olup, uluslararası mühendislik danışmanlık firmalarım davet ettiği belirtilmektedir. Punjab Bölgesel Hükümeti tarafından “Punjab Metrobus Authority (PMA)”nin kanunen planlama, inşa, işleme ve bakım konularında yetkilendirildiği belirtilmektedir.
 
PMA’nın mühendislik danışmanlık firmalarına, uzun dönem toplu transit network ve fizibilite çalışmalarında detaylı taşımacılık modellemesi yapmaları için gelecek teklifleri değerlendirerek görev verebileceği bildirilmektedir.İlgilenen danışmanlık firmaları için son teklif tarihinin 7 Ekim 2013 (Pasifik saat dilimiyle 1.10) olduğu ifade edilmektedir.
 
Konuyla ilgili detaylı bilgiler TOBB web sitesinin (www.tobb.org.tr) ”Hizmetler/Uluslararası İş İmkânları – Ülke Duyuruları/Pakistan” bölümünde yer almaktadır.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası