Pakistan Enerji Ve Madencilik Heyeti Ziyareti - Ankara Sanayi Odası

Pakistan Enerji Ve Madencilik Heyeti Ziyareti

Tarih: 29.07.2013
İşareti:05/5000-2779
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Türkiye ile Pakistan arasındaki “Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi”nin 3. dönem toplantısının her iki ülkenin Başbakanları başkanlığında Eylül ayında ülkemizde gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü iletilmektedir. Söz konusu ziyaret öncesi Pakistan’da ve Türkiye’de özellikle enerji ve madencilik sektörlerinde kamu ve özel sektör üst düzey katılımlı toplantıların gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Anılan toplantıların T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda, DEİK / Türkiye – Pakistan İş Konseyi organizasyonunda düzenlenleneceği belirtilmektedir.

Pakistanlı yetkililerle yapılan görüşmelerde anılan “Enerji Takımı” ziyaretinin T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Nevzat KAVAKLI başkanlığında 14 – 17 Ağustos 2013 tarihlerini arasında düzenleneceği iletilmektedir. Enerji Takımı ziyaretinin Sindh Eyaleti’ne kömür bazlı yapılacağı bildirilmektedir.

Söz konusu ziyaret ve ikili iş görüşmelere katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerini ekte yer alan başvuru formu aracılığıyla ile en geç 3 Ağustos 2013 mesai bitimine kadar DEİK’e (Adem Kula / Tel: 0212 339 50 83 / Faks: 0212 270 37 84 ve e-mail: akula@deik.org.tr) ulaştırması hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası