Pakistan Enerji ve Madencilik Alanında İşbirliği Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

Pakistan Enerji ve Madencilik Alanında İşbirliği Toplantısı

Tarih: 27.08.2013
İşareti: 05/5000-3052
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Türkiye ile Pakistan arasındaki “Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi”nin III.Dönem toplantısının her iki ülkenin Başbakanları başkanlığında 17-18 Eylül tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmesinin planlandığı iletilmektedir. Söz konusu ziyaret öncesi Pakistan’da ve Türkiye’de özellikle enerji ve madencilik sektörlerinde kamu ve özel sektör üst düzey katılımlı toplantıların gerçekleştirileceği ve anılan toplantıların T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda, DEİK / Türkiye – Pakistan İş Konseyi organizasyonunda düzenleneceği bildirilmektedir.

Bu kapsamda, DEİK / Türkiye –Pakistan İş Konseyi ev sahipliğinde, 6 Eylül 2013 tarihinde, 14:00 – 17:00 saatleri arasında TOBB / DEİK VİP Salonunda gerçekleşecek olan “Türkiye – Pakistan Enerji ve Madencilik Alanında İşbirliği Toplantısı”nın Pakistan Federal Hükümeti’nden ve Eyaletlerden gelecek olan yetkililerin katılımıyla düzenleneceği belirtilmektedir..
 
Toplantı kapsamında katılımcılara, Pakistan’dan gelen üst düzey kamu sektör temsilcileri ile sektörel değerlendirme yapma imkanı sunulacağı, “Yenilenebilir Enerji”, hidro, termal, kömür, rüzgar ve güneş, elektrik santralleri, elektrik santrallerinin modernizasyonu ve linyit üretimi” konularında uzmanlarca yapılacak çalışmaların sonuçlarının ele alınacağı ve toplantıya katılan her firma temsilcilerine Pakistanlı enerji uzmanlarıyla bire bir görüşme imkanı sağlanacağı iletilmektedir.

Söz konusu toplantıya katılmak isteye üyelerimizin ekte yer alan başvuru formunu doldurarak en geç 5 Eylül 2013 mesai bitimine kadar DEİK’e (Adem Kula / Tel: 0212 339 50 83 / Faks: 0212 270 37 84 ve e-mail: akula@deik.org.tr) iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası