ÖZDEBİR’E “SİVİL TOPLUM DOSTU” ÖDÜLÜ

    5 Aralık 2016

Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) Dünya Gönüllüler Günü Ödül Töreni, Ankara Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Ödül törenine Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, TBMM eski Başkanı Köksal Toptan ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkanı katıldı.

Törende ASO Başkanı Nurettin Özdebir’e ASTOP tarafından sivil topluma verdiği sonsuz desteklerinden dolayı “Sivil Toplum Dostu” ödülü verildi.

Özdebir’e ödülünü OSİAD ve ASTOP dönem başkanı Ahmet Kurt ile platform üyesi dernek başkanları verdi.

Özdebir yaptığı teşekkür konuşmasında, çok sayıda dernek başkanının oluşturduğu ASTOP gibi bir yapıdan böyle bir ödülü almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Sivil toplumculuk vakit ve nakit işidir” diyen Özdebir, dünyada 135 ülke arasında yapılan bir araştırmada sivil toplum örgütlerine yapılan maddi destekte Türkiye’nin 132. Sırada olduğunu belirterek, bu derneklerin etkin olabilmesi için, herkesin gerekli desteği vermesi gerektiğini belirtti.

 

 img_0872  img_0884