ÖZDEBİR’DEN ÜRETİM REFORM PAKETİNE TEŞEKKÜR - Ankara Sanayi Odası


ÖZDEBİR’DEN ÜRETİM REFORM PAKETİNE TEŞEKKÜR

    2 Haziran 2017

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, dün TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda kabul edilen Üretim Reform Paketi için destek veren herkese teşekkür etti.

Komisyon çalışmalarının büyük bölümüne katılarak görüşlerini de ifade etme imkanı bulan Özdebir, “Paket içinde sanayicinin önünü açacak, üzerindeki birçok yükü hafifletecek düzenlemeler var. Asıl önemlisi devletin sanayiciye bakışındaki zihniyet değişiyor. En büyük kazanımımız bu olacak” diye konuştu.

Komisyonda kabul edilen tasarıyla, sanayi kuruluşlarının emlak vergisi ve elektrikten alınan TRT payı başta olmak üzere birçok yükünün hafifletildiğine de dikkat çeken Özdebir şunları söyledi:

“Başta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız olmak üzere, emeği geçen tüm bakanlık bürokratlarına, komisyonda yeralan iktidar muhalefet tüm milletvekillerimize teşekkür ediyorum.  Komisyonda tüm maddeler en ince ayrıntısına kadar tartışıldı ve üyeler en doğrusunu bulmak için büyük çaba gösterdi. İktidar ve muhalefet tüm milletvekillerinin  olumlu ve uzlaşmacı katkılarıyla büyük bir mutabakat sağlanarak kabul edilmesi bizleri ayrıca mutlu etti” diye konuştu.