Özdebir, Üniversiteli Gençlere İş Hayatı ve Liderliği anlattı

    17 Ekim 2017

Ankara Başkent Rotary ile Tandoğan Rotary Kulübünün ortaklaşa düzenlediği RYLA (Rotary Yarının Liderlerini Arıyor) semineri Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen üniversite öğrencilerinin katılımıyla ibis Otel’de gerçekleştirildi. 

Seminerde üniversite öğrencilerine iş hayatı ve liderlik konusunda seslenen Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, gençlere lider olmanın   zirvede olmak anlamına gelmediğini, her takımın bir lideri olduğunu söyledi.

Gençlerin geleceğe iyi hazırlanması gerektiğini dile getiren Özdebir, “Sizler doğru yönlendirilirseniz gelecek daha güzel şekillenir. Bu ülkenin en büyük zenginliği siz gençlersiniz. Sizler toplumun neye ihtiyacı olduğunu çok iyi bilmesiniz. Bunun içinde iyi bir bilgi gerekiyor. Artık çeşitli iletişim teknikleriyle bilgiye ulaşmak çok kolay. İnternette bir şey aradığınızda herşey önünüze geliyor. Nasıl ki ülkeler arasında rekabet varsa, sizlerin de dünyadaki diğer akranlarınızla aranızda çok ciddi bir rekabet var. Onun içindir ki ne bildiğiniz değil, bildiğinizle ne yaptığınız önemli. Artık insanları değerlendirirken ne bildiğine değil, bildikleri ile neler yapabildiklerine bakılıyor. Dünyadaki rekabet artık buna göre şekilleniyor” diye konuştu.

Seminerde öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Özdebir, daha sonra onların çeşitli proje önerilerini de dinledi.

IMG_3028 IMG_3032
IMG_3038 IMG_3043