Özdebir, Erken Seçim Kararını Olumlu Buldu

    19 Nisan 2018

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim tarihini öne alma planı olmasaydı, ülkenin yaklaşık 1,5 yıl daha seçim atmosferinde kalacağını söyledi.

Seçim süreçlerinde belirsizlik ortamı oluştuğu için bürokrasinin de kilitlendiğini dile getiren Özdebir, “Bürokratlar sıfır riskle iş yapmak istiyorlar ki bunun etkilerini yaşamaya başlamıştık. Siyasi iradenin ülkenin gelişmesi için aldığı kararlar bürokrasi tarafından budanmaktaydı. Bu anlamda seçim atmosferinden çıkmayı, seçimlerin erkene alınmasını bu yılın kaybedilmesi olarak görmüyorum.” dedi.

Özdebir, seçimlerin ardından ekonomik büyümede, sanayi üretiminde ve yatırımlarda canlılık yaşanıp yaşanmayacağına ilişkin değerlendirmelerde bulunurken de cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminin ardından seçim tartışmasının bitmeyeceğini, çünkü gelecek yıl yerel seçimlerin yapılacağını ifade etti.

Buna rağmen yerel seçimlerin eskisi kadar etkili olmadığını söyleyen Özdebir, “Sayın Cumhurbaşkanının yeni sistemle ilgili hazırlıkları uzun süredir yaptığı kanaatindeyim. Seçimden sonra işler hızlı bir şekilde yürümeye başlayacak. Bu yılın 4. çeyreğinden itibaren Türkiye’nin hızlı bir şekilde yol alacağına inanıyorum.” diye konuştu.