Özbek Pamuk Ve Tekstil Fuarı - Ankara Sanayi Odası

Özbek Pamuk Ve Tekstil Fuarı

Tarih: 21.08.2014     
İşareti: 05/5000-2661
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nden alınan bir yazıya atfen;  10. Uluslararası Özbek Pamuk ve Tekstil Fuarı’nın, 13-14 Ekim 2014 tarihleri arasında Taşkent’te düzenleneceği bildirilmektedir.
Yazıda devamla, fuarın hedefinin, uluslararası örgütler ve yabancı şirketlerle uzun dönemli işbirliği geliştirilmesinin yanı sıra, dünyanın önde gelen pamuk ipliği üretici ve tüketicilerinin bir araya gelmesi, Özbek pamuğunun tanıtılması ve pamuk ve tekstil üretimi ile ticaret ve lojistik alanlarındaki son gelişmeler hakkında bilgi vermek olduğu kaydedilmektedir.
Fuarda, Özbek pamuğunun büyük kısmının satışa sunulacağı ve fuar katılımcılarının Özbek pamuk ve tekstil ihracatçıları ile uzun dönemli sözleşme yapma olanağına sahip olacağı ifade edilmektedir.
Yuvarlak masa toplantıları ile ikili görüşmeler gerçekleştirilecek fuar hakkında detaylı bilgi için http://cotton.mfer.uz web sayfası ziyaret edilebilir. Etkinlik ayrıca, TOBB web sitesinin (www.tobb.org.tr) “Hizmetler / Uluslararası İş İmkanları – Ülke Duyuruları – Özbekistan” bölümünde yer almaktadır.
Bilgilerinize sunarız.
               
 
 
 Saygılarımızla,
 Ankara Sanayi Odas