Otomotiv Ar-Ge Proje Ve Tasarım - Ankara Sanayi Odası

Otomotiv Ar-Ge Proje Ve Tasarım

    18 Mayıs 2012

Tarihi  : 18.05.2012
İşareti : 05/5000-1719
İrtibat : dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteğinde ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğünde “Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” düzenleneceği bildirilmektedir.
 
Yazıda devamla, “Proje Pazarı” ile üniversite, akademik ve bilimsel araştırma faaliyeti yürüten araştırma merkezleri ile kurum ve kuruluşların, firmalar ve sanayiciler ile profesyonel olarak bu işle ilgilenen tüm birey ve ekiplerin projelerinin sanayiye kazandırılmasının amaçlandığı “Tasarım Yarışması” ile de ülkemiz otomotiv endüstrisinde katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, endüstriyel tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve özendirilmesi, sektörün ihracata yönelik rekabet gücünün arttırılmasının hedeflendiği belirtilmektedir.
 
Söz konusu yarışma kapsamında 17- 18 Mayıs 2012 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezinde proje ve tasarım yarışması sergisi, konferanslar ile eşzamanlı eğitim seminerlerinin düzenleneceği ve söz konusu etkinliklere katılmak isteyenlerin http://www.otomotivprojepazari.com adresinden başvurabileceği ifade edilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası