ÖDÜLLÜ TASARIMCILAR SANAYİCİLERLE BULUŞTU

    13 Mart 2015

Ankara Sanayi Odası ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kurulu (ETMK) işbirliği ile düzenlenen “Ankara’da Tasarımcı-Sanayi İlişkisi” konulu panel ünlü tasarımcılarla sanayicileri bir araya getirdi.
Ankara’da bu yıl Atis Fuarcılık tarafından birincisi gerçekleştirilen  ‘‘ART Ankara Çağdaş Sanatlar Fuarı ve Design Ankara Endüstriyel Tasarım Fuarı’nın ikinci gününde, Ankara Sanayi Odası ve ETMK işbirliği ile düzenlenen ve sanayici ile tasarımcıyı biraraya getiren  “Ankara’da Tasarımcı-Sanayi İlişkisi” konulu panel Congresium’da yapıldı.
 
Moderatörlüğünü ODTÜÖğretim Görevlisi ve ETMK Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Barış Yazıcı’nın yaptığı panelde, Ersa Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Ata, Ertunç Özcan Fabrika Müdürü Ayşegül Samur, ArlightAydıtlatma Genel Müdürü Cemil Arlı, Tasarımcılar Ece Yalım, Orhan Daybelge, Hakan Telışık, ve Hakan Boğazpınar konuşmacı olarak yer aldı.
Katılımcıların ilgisinin oldukça yoğun olduğu ve ünlü tasarımcıların birikimlerini paylaştığı panelde Endüstriyel tasarım, firma ürünleri için tüketicide kalıcı ve çekici bir etki oluşturabilmek, marka yaratabilmek, sanayicilerin endüstriyel tasarıma bakışı, Ankara’da özellikle mobilya, savunma ve medikal sanayicilerini uluslararası rekabete hazırlamak gibi konular ele alındı. 
Fuarda, Design Türkiye Endüstriyel Tasarım yarışmasında geçen yıl dereceye giren bazı ürünler de sergileniyor.