Moğolistan’a Madencilik Heyeti Ziyareti ve Madencilik Yatırım Forumu - Ankara Sanayi Odası

Moğolistan’a Madencilik Heyeti Ziyareti ve Madencilik Yatırım Forumu

    12 Temmuz 2011

Tarihi : 12.07.2011
İşareti : 5/5000 – 2246
Yanıt :
dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz, 
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’den alınan bir yazıda, Türk – Moğol İş Konseyi tarafından 23 – 28 Ağustos 2011 tarihleri arasında Moğolistan’ın madencilik alanında işbirliği ve potansiyel fırsatlarını araştırmak ve değerlendirmek amacıyla işadamlarının katılımıyla bir ziyaret düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda, Madencilik sektörünün Moğolistan’ın en önemli sektörü niteliğinde olduğu ve Moğolistan sınai çıktısının yüzde 65’inin, ihracatın ise yüzde 75’inin madencilik sektöründen elde edildiği ifade edilmektedir. Moğolistan’da 80 çeşit maden rezervi tespit edilmiştir. Geleneksel olarak Moğolistan Madenler ve Enerji Bakanlığı tarafından düzenlenen Moğolistan Madencilik Yatırım Konferansı’nın 26 Ağustos 2011 tarihinde 1000’e yakın temsilcinin katılımıyla gerçekleşeceği, bu ziyaret vesilesiyle söz konusu Konferansa katılım sağlanacağı ve Konferans sırasında ilgili sektör temsilcileriyle ikili iş görüşmeleri yapılacağı belirtilmektedir.

Konferansta, Moğolistan’ın ticari ve ekonomik ilişkileri, yatırım koşulları ve fırsatları ele alınacaktır. Ayrıca ilgili kurumların temsilcileri ülkenin madencilik alanındaki yatırım mevzuatı, yapılan reformlar, sektörel bilgilendirme ve gümrük uygulamaları hakkında bilgiler verecek olup, Konferansta özel sektör ve kamu kuruluşları projelerini paylaşacaklardır. Söz konusu organizasyona katılım ücreti toplamı 2500 Avro olarak belirlenmiş olup; bu bedele gidiş geliş: ekonomi sınıfı İstanbul – Moskova – Ulanbator uçak biletleri, 5 yıldızlı otelde konaklama (single standart oda), Konferansa giriş, ikili iş görüşmeleri, Moğolistan’daki Türk Anıtları gezisi, transferler, tercüme (Türkçe – Moğolca) paket olarak dahildir. Katılım Formu ve Taslak Programa aşağıda yer alan linkten ulaşılabilmektedir.

Bu çerçevede, toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin, ücreti DEİK’in TL ya da Avro banka hesabına yatırarak ilgili banka dekontunu ve katılım formunu doldurarak en geç 15 Ağustos 2011 tarihine kadar DEİK’e (ilgili kişi: Adem Kula, tel: 0212 339 5083, faks: 0212 270 37 84, e-posta: akula@deik.org.tr ) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
 
Ankara Sanayi Odası