MISIR ÜRETİCİ KAYIT SİSTEMİ - Ankara Sanayi Odası

MISIR ÜRETİCİ KAYIT SİSTEMİ

    22 Ağustos 2017

İşareti : 05/5000-2299
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz;

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, DEİK/Türkiye-Mısır İş Konseyi tarafından 3 Ağustos 2017, Perşembe günü Mısır’ın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı, Mısır’ın Ankara Büyükelçiliği 1. Sekreteri, DEİK/Türkiye Mısır İş Konseyi Yürütme Kurulu ve Mısır’da yatırımı bulunan Türk firmalarından temsilcilerin katılımı ile Türkiye-Mısır Ekonomik İlişkileri Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildiği bildirilmektedir.

Sonuç raporu ekte paylaşılan toplantıda ayrıca mevcut sorunların ve Mısır Üretici Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olmayan Türk firmaların belirlenerek konunun takibi için Mısır’ın Ankara Büyükelçiliği ile paylaşılmasına karar verildiği belirtilmektedir.

Bu doğrultuda, Mısır ile ticarette yaşanan sorunlar, çözüm önerileri ve Mısır Üretici Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olmayan firmaların belirlenmesi amacıyla, 24 Ağustos 2017, Perşembe günü mesai bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/Anket/449 bağlantısında bulunan değerlendirme anketinin doldurulması hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

Ek :

1- Sonuc-Raporu-25c (3 sayfa)

2- Yeni-Yatirim-Kanunu-181 (35 sayfa)

3- Misir-Uretici-Kayit-Sistemi-Bilgi-Notu-Musavirlik-de2 (22 sayfa)

4- MISIR-Ulke-Bulteni-96c (18 sayfa)