Mısır Ticaret Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Mısır Ticaret Heyeti

Tarihi     : 12 .01.2009
İşareti    : 5/5000 – 230
Yanıt      : dim@aso.org.tr 
 


Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda ; Türkiye ile Mısır Arap Cumhuriyeti arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının arttırılması ve ihracatçı firmalarımızın dış pazar paylarında artış sağlanması amacıyla , 20-23 Ocak 2009 tarihleri arasında Devlet Bakanımız Sn. Kürşad Tüzmen başkanlığında, iş adamlarımızın katılımıyla Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğü ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Genel Sekreterliği organizasyonunda İskenderiye ve Kahire’ye bir Ticaret Heyeti düzenleneceği bildirilmiştir.

Yazıda, söz konusu ziyaretin programının , İskenderiye ve Kahire’de iki ülke üst düzey yetkililerin katılımıyla , bilgilendirme semineri içereceği ayrıca , anılan ülkelerin işadamları arasında ikili görüşmeleri yapılacağı belirtilmektedir.

Söz konusu Ticaret Heyetine, makine, inşaat malzemeler , mobilyalar, plastik ve metalden mamul çeşitli yapı malzemeleri, demir-çelik mamulleri, gıda, otomotiv ve yedek parçalar , hazır giyim ve konfeksiyon, ambalaj malzemeleri, doğal taş ve diğer muhtelif sektörler başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden tüm firmalarımızın katılabileceği bildirilmiştir.

Programa katılmak isteyen üyelerin 14 Ocak 2009 Çarşamba günü mesai bitimine kadar irtibat bilgileri aşağıda verilmiş olan Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndaki ilgili kişiye bildirilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası 
 

İlgili Kişi:Ebru Tamer

E-posta:oaib-pr@dtm.gov.tr , yaykine@dtm.gov.tr

Tel: 0.312.447 27 40 / 161 Faks: 0.312.447 01 80