Mısır-ABD QIZ (Nitelikli Sanayi Bölgeleri) Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Mısır-ABD QIZ (Nitelikli Sanayi Bölgeleri) Heyeti

    21 Haziran 2013

Tarih: 21.06.2013 
İşareti: 05/5000-2329
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda, Kahire Ticaret Müşavirliği’nden alınan bir yazıya atfen, Mısır Sanayi ve Dış Ticaret Bakanlığı’na bağlı QIZ (Nitelikli Sanayi Bölgeleri) Bölümü Başkanı Amin SABRY başkanlığındaki Bakanlık heyeti tarafından,  USAID finansmanıyla ve AmCham organizasyonunda 29 Haziran-6 Temmuz 2013 tarihleri arasında, özellikle tekstil, konfeksiyon ve işlenmiş gıda sektörlerinde ABD ve AB’ye ihracat yapan firmaların uygulamalarını görmek, gümrük işlemlerini yerinde incelemek ve uzun vadede Türk firmaların Mısır’da yer alan ABD-İsrail-Mısır QIZ’lerine yatırım yapma olasılıklarını incelemek amacıyla, bir örneği ekte gönderilen taslak program kapsamında ülkemize bir ziyaret gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.
 
Kuruluşumuz bünyesinde faaliyet gösteren ve bahse konu programa dahil olmak isteyecek firmalarımızın iletişim bilgileri aşağıda yer alan Kahire Ticaret Müşavirliğimiz ile irtibata geçmesi hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Kahire Ticaret Müşavirliği: 
Adres: Turkish Embassy Office of the Commercial Councellor Al Shahed Abd El Hady Salah Abd Allah St. Corner of El Nile St. Apt. No: 7,
Flat No: 2 Dokki – Giza/EGYPT
Tel: 00 202 3762 68 02
Fax: 00 202 3762 68 03
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası