Memleketim Portalı Kariyer İmkanları - Ankara Sanayi Odası

Memleketim Portalı Kariyer İmkanları

    7 Mart 2016

Tarih: 11.03.2016
İşareti: 05/5000-580

  
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın kendi aralarındaki iletişimini ve anavatan ile bağlantılarını daha düzenli bir çerçeveye oturtabilmek, girişimcilerimizin birbirlerini tanımalarına ve anavatan ile ticari bağlantılarını güçlendirmelerine imkân sağlamak amacıyla, T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından “Memleketim Yurtdışı Türkler İletişim Portalı”  adıyla önemli bir çalışma yürütüldüğü belirtilmektedir.
 
T.C. Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında 07.05.2015 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde TOBB, söz konusu portalın şirketlerle ilgili olan bölümlerine ilişkin çalışmalara destek verdiği ve katkı sağladığı belirtilmektedir.
 
Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın yoğunlukla kullanacağı Portal’da, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’de yerleşik firmalarda daha fazla görev almalarını sağlamak amacıyla Türkiye’de yerleşik şirketlerimizin kariyer imkânlarının yayınlanmasının öngörüldüğü bildirilmektedir.
 
Bu çerçevede, ters beyin göçüne katkı sağlamak açısından büyük önem taşıyan söz konusu çalışmayla, üyelerimizin kariyer imkânlarına ilişkin duyurularının yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaştırılabileceği ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın üyelerimiz tarafından istihdam edilmesine imkan sağlanacağı belirtilmektedir.
 

Söz konusu çalışmada yer almak isteyen üyelerimizin, firmaları bünyesinde oluşan kariyer imkânlarını Portal’da yayınlanması için senem.yavas@tobb.org.tr  e-posta adresine iletilmeleri hususunu bilgilerinize sunarız. 


Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası