Makedonya- Kosova Ticaret Heyeti hk. - Ankara Sanayi Odası

Makedonya- Kosova Ticaret Heyeti hk.

Tarihi     : 15.05.2009
İşareti    : 5/5000 – 
1974
Yanıt      : dim@aso.org.tr 
 

Sayın Üyemiz, 

T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Ülkemiz ile Makedonya arasında ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının artırılması ve ihracatçı firmalarımızın dış   pazar paylarında artış sağlaması amacıyla, Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan başkanlığında, DTM koordinatörlüğünde, TOBB/DEİK ve Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizasyonu ile 25-28 Mayıs 2009 tarihleri arasında Makedonya ve Kosova’ya yönelik bir ticaret heyeti düzenleneceği belirtilmektedir.

Söz konusu heyete müteahhitlik başta olmak üzere inşaat malzemeleri, makina sanayi, otomotiv yan sanayi, mobilya, elektrik-elektronik, enerji, kimya, ilaç, gıda, turizm, sağlık, ambalaj maddeleri ve hazır giyim ile diğer tüm sektörlerde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılabileceği ifade edilmektedir.

Heyet programı kapsamında, Makedonya ve Kosova’da iki ülke üst düzey yetkililerinin katılımıyla seminerler, Türk işadamları ile Makedon ve Kosovalı işadamları arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Makedonya- Kosova Ticaret Heyeti Programına katılmak isteyen üyelerimizin en geç 20 Mayıs 2009 tarihine kadar aşağıda iletişim bilgileri bulunan ve Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ne başvurmaları hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası  

 

İRTİBAT BİLGİLERİ:

Önder Evci   Tel: 0224 219 10 00 / 1903

Mustafa Subaşı Tel: 0224 219 10 00 / 1905

E-posta: evcio@uib.org.tr

Web: www.uib.org.tr