LOJİSTİK BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI HAKKINDA - Ankara Sanayi Odası

LOJİSTİK BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI HAKKINDA

İşareti : 04/5000-1708
İrtibat : ticaret@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

T.C. Ekonomi Bakanlığı, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda; ihracatçılarımızdan, özellikle son 3-4 aydır ihraç yüklemeleri için konteyner bulunmasında sıkıntı yaşandığı, konteyner eksikliği nedeniyle navlun fiyatlarının yaklaşık iki katına çıktığına ilişkin şikayetler alındığı belirtilmektedir.

Bu çerçevede; yapılan değerlendirmeler neticesinde ihracatçıların mezkur sorununa ilişkin olarak doğrudan bilgilendirilmelerini teminen, çeşitli illerimizde ihracatçılarımız ile konteyner firmalarının temsilcilerinin bir araya getirileceği lojistik bilgilendirme toplantılarının düzenleneceği ifade edilmektedir.

Bu kapsamda, Ankara’da yapılacak olan Lojistik Bilgilendirme Toplantısı’nın 15 Haziran 2017 tarihinde saat 14:00’te Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.

Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin iletişim bilgilerini en geç 13 Haziran 2017 Salı günü mesai bitimine kadar oaib-pr@oaib.org.tr e-posta adresine göndermeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası