Lizbon’daki Avrupa 2020 Büyüme Stratejisi Konferansı ve İkli Görüşmeler - Ankara Sanayi Odası

Lizbon’daki Avrupa 2020 Büyüme Stratejisi Konferansı ve İkli Görüşmeler

    28 Ekim 2013

Tarih: 28.10.2013
İşareti: 05/5000-3618
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Portekiz Büyükelçiliği’ nden alınan bir elektronik postaya istinaden, Avrupa 2020 Büyüme Stratejisi (Europe 2020 Strategy for Growth) kapsamında, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Sayın Antonio Tajani başkanlığında ve Avrupa şirketlerinden oluşan bir heyetin 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde Lizbon’u ziyaret edecekleri belirtilmektedir.
 
Söz konusu ziyaretin amacı, Portekiz ve Avrupa şirketlerinin yanı sıra, Portekiz’in gelişimine katkı sağlayan sektörlerde aktif olarak yer alan ve Avrupa Birliği’ne üye olmayan ülkelerle de (Angola ve Brezilya gibi) ticari ortaklığı geliştirmektir. Ziyarette, denizcilik, ilaç sanayi, bio-teknoloji, turizm, otomotiv ve havacılık parçaları, bilişim, tarım ve kağıt gibi sektörler üzerinde durulacaktır.
 
Avrupa’daki şirketler ve Portekiz’in potansiyel iş ortakları arasında doğrudan bir bağlantı kurmayı hedefleyen etkinlik, 28 Kasım 2013 Perşembe günü gerçekleştirilecek “Portekiz’de İş Ortaklıklarının Teşviki” konferansı ile 29 Kasım 2013 Cuma günü düzenlenecek ikili iş görüşmelerini kapsamaktadır.
 
Söz konusu her iki toplantıya da firmaların katılımları ücretsiz olup ilk olarak            Avrupa Birliği Delegasyonu’ nun http://ec.europa.eu/enterprise/initiatives/mission-growth/missions-for-growth/antonio-tajani/europe/portugal/index_en.htm#h2-1 adresine kayıt yapmaları gerekmektedir. Ardından, http://www.b2match.eu/m4g-portugal adresine ikili görüşmeler için firma profillerini kayıt altına alacak ikinci bir kayıt yapmaları istenmektedir. Firmaların kayıtlarını 30 Ekim 2013 tarihine kadar yapmış olmaları beklenmektedir.
 
Toplantılar ile ilgili detaylı bilgiye Manuel Gaeiras (manuel.gaeiras@portugalglobal.ptl Nathalie Barroso (nathalie.barroso@portugalglobal.pt) ve Celeste Mota’dan fotrade@portugal.org.tr) ulaşılabilir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası