Litvanya’dan Siauliai Ticaret, Sanayi Ve Esnaf Odası Heyeti İle Toplantı - Ankara Sanayi Odası

Litvanya’dan Siauliai Ticaret, Sanayi Ve Esnaf Odası Heyeti İle Toplantı

    12 Eylül 2012

Tarihi   : 12.09.2012                                                                              
İşareti: 05/5000-2853
İrtibat   : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz;  
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Litvanya Siauliai Ticaret, Sanayi ve Esnaf Odası Heyeti’nin İstanbul ziyareti çerçevesinde, 8 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 13.30-17.30 arasında TOBB Plaza’da DEİK/Türk-Litvanya İş Konseyi tarafından bir toplantı gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Sayın Ketstutis Kudzmanas’ın da onurlandıracağı toplantıda, Siualiai bölgesinin ekonomik potansiyeli, işbirliği alanları ve “lojistik üs” olarak avantajları tanıtılacağıbildirilmektedir

İskandinav ülkeleri ile AB ülkeleri arasına bir köprü görevi üstlenmeye çalışan Litvanya ulaştırma altyapısını Trans-Avrupa şebekesine ekleyerek, ülkeyi bir lojistik merkez haline dönüştürmeyi ve Baltık ve Karadeniz bölgelerini birbirine bağlayan ulaştırma altyapı projelerini hayata geçirmeyi planladığı bildirilmektedir. Bu itibarla, Litvanya ile başta lojistik ve inşaat sektörleri olmak üzere enformasyon ve bilişim teknolojileri, enerji, tekstil, makine, metal endüstrisi, gıda ve tarım (sebze-meyve) alanlarında önemli işbirliği fırsatları mevcut olduğu ifade edilmektedir.

Anılan toplantı kapsamında, ikili firma görüşmeleri gerçekleştirilecek olup, konuk heyetin detayları ve taslak program akışı ekte yer almaktadır.

Söz konusu toplantıya katılmayı dileyen üyelerimizin katılım teyitlerinin ekteki başvuru formu aracılığıyla 28 Eylül 2012 tarihine kadar DEİK’e (Sn. Aycan Damalı, e-mail: adamali@deik.org.tr, tel: 0212 339 50 74) iletilmesini gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası